INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

07:07 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rekordowe szczepienia w Wielkiej Brytanii. O takm tempie możemy jedynie pomarzyć

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

W ciągu doby w Wielkiej Brytanii zaszczepiono przeciw Covid-19 przeszło 478 tys. osób, najwięcej od rozpoczęcia kampanii szczepień – poinformował w sobotę rząd w Londynie. W tym samym czasie na Covid-19 zmarło w Wielkiej Brytanii 1348 kolejnych chorych, zdiagnozowano też 33 552 nowe infekcje.

W całej Wielkiej Brytanii zaszczepiono dotychczas ponad 5,8 mln osób, z których 468 tys. przyjęło już dwie dawki preparatu – napisano na stronie internetowej z rządowymi statystykami dotyczącymi pandemii.

- reklama -

Koronawirusem w tym kraju zakaziło się ponad 3,6 mln osób, z których 97 329 zmarło. W szpitalach przebywa 37 899 pacjentów z Covid-19, ponad 4 tys. chorych musi korzystać z pomocy respiratorów.

Według zestawienia agencji Reutera liczba nowych infekcji w Wielkiej Brytanii stopniowo spada, w ostatnim tygodniu było ich o 25 proc. mniej niż w poprzednim; nieustannie rośnie natomiast liczba ofiar śmiertelnych epidemii. W ostatnim tygodniu z powodu koronawirusa zmarło tam o 15 proc. więcej osób niż w poprzednim.

Wielka Brytania jest piątym najbardziej dotkniętym pandemią krajem świata, zarówno pod względem liczby zakażeń, jak i zgonów. W kraju szerzy się nowy wariant SARS-CoV-2, który według brytyjskich naukowców jest o 30 do 70 proc. bardziej zaraźliwy niż jego poprzednia odmiana.

- reklama -

W Wielkiej Brytanii udało się już zaszczepić przeciw Covid-19 ponad 8,7 proc. populacji. Pod tym względem na świecie lepszy wynik osiągnięto tylko w Izraelu, gdzie szczepionkę przyjęło już ponad 37 proc. mieszkańców, a także w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Bahrajnie oraz na Seszelach – relacjonuje agencja Bloomberg. W USA udało się zaszczepić ponad 6 proc. ludności, średnia dla całej Unii Europejskiej to 1,79 proc. (PAP)

adj/ ap/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x