INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:00 | czwartek | 29.09.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Chiny: policja rozbiła szajkę sprzedającą fałszywe szczepionki na Covid-19

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 września

Najlepsza polska opera

28 września 1865 r. Ognisty mazur i aria o starym zegarze. Ale nie tylko to stanowi o sukcesie najlepszej polskiej opery. Była nośnikiem patriotyzmu. I...

Koniecznie przeczytaj

Policja w Chinach rozbiła szajkę produkującą i sprzedającą fałszywe szczepionki przeciwko Covid-19 – podały chińskie media. Według źródeł dziennika „Global Times” część podrabianych preparatów mogła być przeznaczona do wysyłki za granicę.

W ramach operacji policjanci zatrzymali ponad 80 osób i skonfiskowali ponad 3 tys. dawek podrabianych szczepionek. W rzeczywistości były to strzykawki z solą fizjologiczną, które sprzedawano po wysokich cenach – podała oficjalna chińska agencja prasowa Xinhua.

- reklama -

Podejrzani prowadzili swoją działalność od września 2020 roku w wielu chińskich miastach. Wszystkie wyprodukowane przez nich „szczepionki” zostały wyśledzone – zapewniła policja.

Zatrzymani mogli planować wysyłkę podrabianych preparatów za granicę – podał „Global Times”, cytując anonimowe źródło zbliżone do jednego z chińskich koncernów produkujących szczepionki. Według tego źródła inna grupa osób szmuglowała wcześniej preparaty do Afryki.

Chińska policja przestrzegła również mieszkańców przed oszustami oferującymi w internecie rzekome szybkie testy na obecność koronawirusa.

- reklama -

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)

anb/ ap/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemcy już nie “Herzlich willkommen”

Niemcy już nie chcą emigrantów. Zapowiadają kontrole na granicach i odsyłanie części osób starających się o azyl. Któż nie pamięta...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx