INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

23:58 | niedziela | 14.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Grecja: w Atenach godzina policyjna od 18

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

14 sierpnia

Ostatnia chrystianizacja w Europie

14 sierpnia 1385 r. Dla Polaków to dowód współpracy, dla Litwinów bardzo często – zdrady. Akt Unii w Krewie został wydany przez wielkiego księcia litewskiego...

Koniecznie przeczytaj

Władze Grecji ogłosiły w piątek zaostrzenie zasad trwającego od listopada lockdownu w związku ze wzrostem liczby przypadków Covid-19. Według nowych przepisów, godzina policyjna m.in. w Atenach zacznie się w weekend już o 18, czyli 3 godziny wcześniej.

Zmiany dotyczą tzw. strefy czerwonej, w której mieszka ponad połowa ludności kraju. Od piątku w weekendy godzina policyjna będzie obowiązywać między 18 a 5 rano, czyli zacznie się 3 godziny wcześniej, niż poprzednio. Aby móc wyjść z domu w tym czasie, Grecy zobowiązani są do wysłania SMS-a z podaniem jednej z sześciu dozwolonych przyczyn.

- reklama -

Zamknięte w weekend zostaną też bazary, a w niektórych miejscach, w tym na wyspach Santorini i Mykonos, zamknięte będą wszystkie lokale z wyjątkiem supermarketów i aptek.

Najnowsze decyzje to odwrót rozpoczętego w drugiej połowie stycznia luzowania restrykcji. Powodem był ponowny wzrost liczby wykrywanych infekcji koronawirusem. Od początku lutego Grecja notuje ponad tysiąc nowych przypadków Covid-19 dziennie, podczas gdy przed rozluźnieniem zachorowań było ich o połowę mniej.

“Sytuacja epidemiologiczna się pogarsza. Jesteśmy w stanie, który może wymknąć się spod kontroli” – oznajmiła członkini zespołu ekspertów doradzających rządowi Wana Papaewangelou.

- reklama -

Łącznie od początku pandemii w Grecji wykryto 162 107 infekcji koronawirusem, a 5922 osoby zmarły. (PAP)

osk/ tebe/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Kapitalizm w Nowym Porządku Świata

Seria tyleż poważnych, ile sztucznie wywołanych kryzysów globalnych wieszczy nadejście nowego porządku świata. Czy porządek ten rzeczywiście nadejdzie i zamieni...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx