INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

07:58 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Włochy: w Lacjum grożą powrotem obostrzeń przeciwepidemicznych

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Władze włoskiego regionu Lacjum zaapelowały w sobotę o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego w związku z Covid-19. W związku z tłumami, jakie opanowały centrum Rzymu i plaże w pierwszy weekend złagodzonych restrykcji, ostrzegły, że w przeciwnym razie zaostrzą przepisy.

“Kieruję apel o przestrzeganie reguł dystansu i używanie maseczek, bo inaczej będziemy zmuszeni znów wprowadzić restrykcyjne środki” – powiedział szef wydziału do spraw zdrowia we władzach regionalnych Alessio D’Amato.

- reklama -

W codziennym biuletynie ministerstwo zdrowia Włoch poinformowało, że w ciągu ostatniej doby na Covid-19 zmarło 385 osób i potwierdzono 13 442 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. To niewielki spadek w porównaniu z piątkiem, gdy kolejnych infekcji było ponad 14 tysięcy.

Wykonanych zostało 282 tysiące testów, z których ponad 4 procent dało wynik pozytywny.

Bilans zmarłych na Covid-19 przekroczył we Włoszech 91 tysięcy. Koronawirusa stwierdzono dotąd u ponad 2,6 miliona osób, z których wyzdrowiało 2,1 mln. Obecnie zakażonych jest około 427 tysięcy osób.

- reklama -

Do Włoch zgodnie z zapowiedziami przysłano pierwszą partię 249 tysięcy dawek szczepionki AstraZeneca – podało ministerstwo obrony. W najbliższych dniach z centralnego ośrodka składowania w bazie wojskowej w Pratica di Mare koło Rzymu zostaną one rozesłane do punktów szczepień w regionach.

Do tej pory zaszczepiono w kraju przeciw Covid-19 ponad 2,4 miliona osób, z których więcej niż milion dostało już dwie dawki.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

- reklama -

sw/ ap/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x