INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

13:52 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kanclerz Kurz za dopuszczeniem szczepionek z Chin i Rosji w UE

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz oświadczył w wywiadzie dla “Welt am Sonntag”, że Austria jest gotowa umożliwić produkcję chińskich i rosyjskich szczepionek w zakładach farmaceutycznych na swym terytorium, jeśli uzyskają aprobatę Unii, co sam uważa za pożądane.

Odpowiadając na pytanie dziennikarzy niedzielnego wydania niemieckiego dziennika “Die Welt”, czy zaszczepiłby się przy użyciu rosyjskiej szczepionki Sputnik V lub któregoś z preparatów chińskich, kanclerz Austrii odpowiedział twierdząco. Zastrzegł jednak, że “musiałyby być one najpierw zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków (EMA)”.

- reklama -

“Austria jest gotowa udostępnić swe moce dla produkcji szczepionek rosyjskich lub chińskich, na tych samych zasadach, jak czyniłaby dla producentów z innych krajów” – podkreślił szef austriackiego rządu.

“Chodzi o to, by jak najszybciej zwiększyć podaż bezpiecznej szczepionki w UE, niezależnie od tego przez jaki kraj została opracowana” – wyjaśnił.

Agencje przypominają, że sprawę dostępności szczepionek z Chin i Rosji Kurz poruszył już w czwartek. Zaapelował wtedy, by EMA zatwierdziła preparaty opracowane przez Centrum Badawcze Epidemiologii i Mikrobiologii im. Gamaleja w Rosji oraz chińskie firmy Sinovac Biotech oraz Sinopharm.

- reklama -

Kwestii dostępności i skuteczności szczepionek, która jest nadrzędna, “nie powinny towarzyszyć jakiekolwiek geopolityczne tabu” – podkreślił w rozmowie z dziennikarza “Welt am Sonntag” (WamS) w niedzielę.

W wywiadzie dla “WamS” Kurz po raz kolejny zarzucił także Europejskiej Agencji Leków mnożenie przeszkód biurokratycznych i długotrwałe zatwierdzanie szczepionek. Zakłócenia w dostawach i obecną podaż preparatów w UE określił jako “nieoptymalną”.

Od poniedziałku w Austrii nastąpi częściowe odmrożenie gospodarki. W wywiadzie dla niemieckiej gazety kanclerz Austrii bronił tej decyzji, zarazem podkreślił jednak, że jest “pewien, iż najbliższe miesiące będą wyjątkowo trudne”.

- reklama -

“Zakładam, że dzięki kampanii szczepień latem sytuacja będzie znacznie lepsza i będziemy mogli wrócić do normalności w wielu sferach” – powiedział. (PAP)

mars/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x