INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

14:00 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Alarmująca sytuacja sanitarna w Paryżu. Konieczny lockdown?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Brytyjska mutacja stanowi obecnie około 39 proc. zakażeń koronawirusem w regionie Paryża. „Sytuacja jest niepokojąca” – powiedział w środę specjalista chorób zakaźnych dr Gilles Pialoux. Dodał, że nie widzi możliwości uniknięcia kolejnego lockdownu.

Zdaniem kierownika oddziału chorób zakaźnych szpitala Tenon w Paryżu ten „niesamowity wzrost” mutacji brytyjskiej jest „alarmujący”. W Ile-de-France mamy klastry wariantów brytyjskich – dodał dr Pialoux.

- reklama -

Lekarz wezwał do wzmocnienia obowiązujących obostrzeń zdrowotnych i zaapelował o przyspieszenie szczepień personelu medycznego, nauczycieli oraz osób starszych. Dr Pialoux opowiedział się również za tzw. paszportem szczepionkowym dla zaszczepionych, co miałoby umożliwić im dostęp do miejsc użyteczności publicznej.

Zdaniem specjalisty „opóźnianie nieuniknionego lockdownu jest ryzykownym hazardem”, a on sam nie widzi możliwości jego uniknięcia przynajmniej na poziomie lokalnym.

We wtorek wieczorem Francja przekroczyła barierę 80 tys. ofiar śmiertelnych Covid-19 od początku pandemii. Lekarze skarżą się na presję na służbę zdrowia i utrzymującą się wysoką liczbę hospitalizacji z powodu koronawirusa oscylującą między 27 a 28 tys. pacjentów.

- reklama -

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

ksta/ tebe/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x