INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

11:04 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Światowa prasa pisze o proteście mediów w Polsce. Jego echa dotarły nawet do Indii

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Wczorajszy protest części mediów w Polsce spotkał się ze sporym zainteresowaniem światowej prasy.

– W bezprecedensowym posunięciu w środę 10 lutego strajkowało ponad czterdzieści niezależnych polskich grup medialnych – sieci telewizyjne, stacje radiowe, gazety, portale internetowe, lokalne i regionalne serwisy informacyjne. Protestowały przeciwko planowanemu przez rząd nowemu podatkowi od reklam, nazwanemu przez władze «pandemicznym podatkiem solidarnościowym» – pisze kojarzony z prawicą francuski dziennik „Le Figaro”.

– Najbardziej dotknięte będą prawdopodobnie niezależne media, które opierają się głównie na prywatnych dochodach z reklam. Media prorządowe są bardzo dotowane przychodami ze spółek Skarbu Państwa – pisze z kolei lewicowy „Liberation”.

- reklama -

Konserwatywny brytyjski „Daily Telegraph” przy okazji omawiania ustawy pisze o erozji demokracji w Polsce. Bloomberg zauważa, że rząd stara się objąć coraz większą kontrolą niezależnych nadawców. Sprawa dodarła nawet do Indii, gdzie anglojęzyczny „Times of India” uznał, że w Polsce PiS próbuje ograniczyć wolność słowa.

Źródło: NaTemat

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx