INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:04 | poniedziałek | 30.01.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Światowa prasa pisze o proteście mediów w Polsce. Jego echa dotarły nawet do Indii

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 stycznia

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Wczorajszy protest części mediów w Polsce spotkał się ze sporym zainteresowaniem światowej prasy.

– W bezprecedensowym posunięciu w środę 10 lutego strajkowało ponad czterdzieści niezależnych polskich grup medialnych – sieci telewizyjne, stacje radiowe, gazety, portale internetowe, lokalne i regionalne serwisy informacyjne. Protestowały przeciwko planowanemu przez rząd nowemu podatkowi od reklam, nazwanemu przez władze «pandemicznym podatkiem solidarnościowym» – pisze kojarzony z prawicą francuski dziennik „Le Figaro”.

– Najbardziej dotknięte będą prawdopodobnie niezależne media, które opierają się głównie na prywatnych dochodach z reklam. Media prorządowe są bardzo dotowane przychodami ze spółek Skarbu Państwa – pisze z kolei lewicowy „Liberation”.

- reklama -

Konserwatywny brytyjski „Daily Telegraph” przy okazji omawiania ustawy pisze o erozji demokracji w Polsce. Bloomberg zauważa, że rząd stara się objąć coraz większą kontrolą niezależnych nadawców. Sprawa dodarła nawet do Indii, gdzie anglojęzyczny „Times of India” uznał, że w Polsce PiS próbuje ograniczyć wolność słowa.

Źródło: NaTemat

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Szczepionki, czyli jak zostać miliarderem

Jak się okazuje, cena szczepionek na koronawirusa stale rośnie. Nieprzebadane szczepionki, są coraz droższe. A kontrakty tak ułożone, że...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx