INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

13:17 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Szef WHO: wszystkie hipotezy o genezie Covid-19 będą sprawdzane

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus oznajmił w piątek, że WHO będzie sprawdzać wszystkie hipotezy dotyczące początków pandemii Covid-19 i wszystkie są na razie brane pod uwagę.

Tedros odniósł się w ten sposób na konferencji prasowej do wątpliwości zgłoszonych przez część polityków i ekspertów po tym, jak zespół ekspertów WHO uznał, że teoria o wycieku wirusa z laboratorium w chińskim mieście Wuhan jest “skrajnie mało prawdopodobna”.

- reklama -

“Zostały podniesione pewne pytania o to, czy odrzucono jakieś hipotezy. Rozmawiałem z niektórymi członkami zespołu i chcę potwierdzić, że wszystkie hipotezy pozostają na stole i wymagają dalszej analizy i badań” – powiedział Etiopczyk. Dodał, że “część tej pracy może znaleźć się poza mandatem i ramami tej misji”.

“Zawsze mówiliśmy, że ta misja nie znajdzie wszystkich odpowiedzi, ale zdobyła ważne informacje, które przybliżają nas do zrozumienia początków Covid-19” – oznajmił szef WHO.

Zespół badający genezę pandemii w Chinach przedstawił swoje wstępne wnioski we wtorek, określając jako najbardziej prawdopodobną teorię o tym, że SARS-CoV-2 najprawdopodobniej przeniósł się na ludzi z rezerwuaru naturalnego za pośrednictwem zwierzęcego nosiciela pośredniego. Część komentatorów przyjęła te konkluzje ze sceptycyzmem, wskazując m.in. na utrudnianie dochodzenia przez Chiny. Władze USA zapowiedziały, że zamierzają zweryfikować informacje zebrane przez ekspertów. (PAP)

- reklama -

osk/ akl/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x