INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

21:53 | sobota | 21.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Andrzej Duda: liczę na to, że po obecnym szczycie zachorowań pandemia zacznie przygasać

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 maja

To był mecz! 

Niedziela, 21 maja 1961 r. Każdy mecz Polski ze Związkiem Radzieckim to nie był mecz. To była „wojna”! Każde zwycięstwo smakowało po tysiąckroć. Tak było...

Koniecznie przeczytaj

Liczę na to, że po szczycie zachorowań, który teraz mamy, pandemia zacznie przygasać – powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda. W jego ocenie, pandemia zostanie pokonana dzięki realizacji programu szczepień.

Prezydent, który był gościem Radia Katowice, był pytany działania rządu w walce z pandemią koronawirusa w kontekście rekordu zachorowań ostatniej doby – 35 143 nowe przypadki.

- reklama -

“Przede wszystkim pandemię pokonamy nie tyle poprzez ograniczanie liczby zachorowań, co poprzez realizację programu szczepień, bo to jest jak gdyby najistotniejszy element, i częściowo siłami natury” – odpowiedział Duda.

Jak dodał, “realizacja programu szczepień ma tutaj znaczenie podstawowe”. “To widać wyraźnie w Izraelu czy w Stanach Zjednoczonych, te ogromne spadki zachorowań przy bardzo zaawansowanych programach szczepień – one jednoznacznie pokazują, że skuteczność programu szczepień jest absolutnie oczywista” – podkreślił prezydent.

Rzecz w tym – zaznaczył – “żebyśmy my ten nasz Narodowy Program Szczepień w jak największym stopniu i jak najszybciej zrealizowali”. “Z całą pewnością to będzie główna przyczyna zakończenia pandemii koronawirusa” – stwierdził Duda i dodał, że przed stu laty grypa “hiszpanka” wygasła sama, bez szczepionki.

- reklama -

“Bardzo liczę na to, że przeżyjemy ten szczyt pandemii koronawirusa, który – liczę na to – mamy w tej chwili i że już niedługo ta pandemia zacznie przygasać, że liczba przypadków zachorowań dziennie będzie nam spadała i że to już będzie tendencja trwała” – powiedział prezydent. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lekarz żądający prawdy o pandemii uniewinniony w covidowym procesie! 

Przez ostatnie dwa lata lekarza, którzy podważali medialny przekaz o covidzie i domagali się rzetelnej debaty i informowania społeczeństwa...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x