INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

17:18 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Włochy: mimo złagodzenia restrykcji, nadal nie można wypić kawy przy barze

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

We Włoszech także po złagodzeniu restrykcji w większości kraju od poniedziałku dalej nie będzie można wypić kawy przy barze. Przypomniało o tym MSW interpretując przepisy nowego dekretu, zgodnie z którym konsumpcja w lokalach możliwa jest tylko na zewnątrz.

Protestują właściciele barów. Podkreślają, że zwyczajem milionów Włochów jest szybkie wypicie kawy przy barze, a przez kolejne tygodnie będą oni pozbawieni szansy na zrobienie kolejnego kroku ku powrotowi do normalności.

- reklama -

Większość włoskich regionów wejdzie w poniedziałek w żółtą strefę mniejszych obostrzeń pandemicznych. Otwarte będą bary i restauracje, także wieczorem, ale obsługa będzie możliwa tylko przy stolikach na zewnątrz. To zaś wyklucza możliwość serwowania kawy przy barze. Sprzedawana będzie dalej na wynos, prawdopodobnie do czerwca.

“Jestem bardzo rozgoryczony” – powiedział Claudio Pica z krajowej federacji usług. “To krok wstecz, bo wcześniej w żółtej strefie możliwa była konsumpcja przy barze” – podkreślił. To nowe rozporządzenie, dodał, to faktyczne zaostrzenie restrykcji.

Prezes stowarzyszenia usługodawców Giancarlo Banchieri oświadczył: “Ten przepis wymaga korekty, bo zakaz jest niezrozumiały”. “To są żarty z nas” – ocenił. Zaznaczył zarazem, że spośród 360 tysięcy lokali ogródki ma około 100 tysięcy z nich.

- reklama -

Federacja właścicieli lokali gastronomicznych z regionu Kampania uznała w wydanym oświadczeniu, że zakaz wydany przez MSW to “okrutne znęcanie się” nad branżą ciężko poszkodowaną w rezultacie restrykcji. Protesty najgłośniejsze są właśnie w stolicy tego regionu, Neapolu, gdzie – jak się powszechnie uważa – kawa jest najlepsza.

“To przepis haniebny i nielogiczny, bo dozwolona jest obsługa na zewnątrz w restauracjach, a więc to, by klienci siedzieli przy stoliku bez maseczki przez godzinę, a nie pozwala się barmanom podać kawy przy barze” – powiedział właściciel historycznej neapolitańskiej kawiarni Ulderico Carraturo. Jego zdaniem jest to “dyskryminacja”.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

- reklama -

sw/ sp/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemiecka zabawa w sprawiedliwość

Niemcy bawią się w wymierzanie sprawiedliwości swoim zbrodniarzom. Tak, by nie stała im się za duża krzywda. Dobiegł końca proces...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x