INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

22:43 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Australijczykom wracającym do kraju z Indii grożą więzienie i grzywna

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Nekropolia narodowa

20 maja 1792 r. Najsłynniejszy cmentarz w Polsce ma powierzchnię porównywalną z powierzchnią Watykanu. Na przestrzeni ponad 200 lat dzielił tragiczne losy Warszawy i jej...

Koniecznie przeczytaj

Poczynając od poniedziałku, każdemu Australijczykowi wracającemu do kraju, który był w Indiach w ciągu 14 dni przed datą planowanego przyjazdu, grozić będzie 5 lat więzienia lub kara grzywny w wysokości 66 tys. AD, albo obie te kary łącznie.

Tak stanowi rozporządzenie ministerstwa zdrowia Australii, które wydano – jak uzasadnia resort – “wysokim odsetkiem osób, które odbywają kwarantannę po zarażeniu się Covid-19 w Indiach i powrocie do kraju”.

- reklama -

Minister zdrowia Greg Hunt podkreślając, że “rząd nie podjął tej decyzji lekko”, poinformował w sobotę, że będzie ona zrewidowana 15 maja.

“Jednakże sprawą o krytycznym znaczeniu jest ochrona integralności australijskich systemów ochrony zdrowia i kwarantanny i zmniejszenie liczby przypadków Covid-19 w pomieszczeniach kwarantanny” – powiedział Hunt.

Ocenia się, że w Indiach zmagających się z katastrofalną falą zachorowań i zgonów, przebywa obecnie ok. 9 tys. Australijczyków, z których 600 określa się jako “szczególnie narażonych”.

- reklama -

Wcześniej władze australijskie zakazały przyjmowania wszelkich samolotów z Indii.

Australia ma dostarczyć Indiom w trybie pilnym materiały i sprzęt medyczny, w tym respiratory i środki ochrony osobistej.

Liczba przypadków Covid-19 w Indiach sięga 19 mln, przy czym codziennie notuje się ponad 300 tys. zachorowań. Liczba zgonów wzrosła do ponad 200 tys. (PAP)

- reklama -

jm/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x