INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

22:17 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Politycy PiS mają dość?! Jeden z nich zdradza, jak traktowani są zwykli posłowie i co ma z tym wspólnego Kaczyński

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Nekropolia narodowa

20 maja 1792 r. Najsłynniejszy cmentarz w Polsce ma powierzchnię porównywalną z powierzchnią Watykanu. Na przestrzeni ponad 200 lat dzielił tragiczne losy Warszawy i jej...

Koniecznie przeczytaj

Zbigniew Girzyński nie ma złudzeń co do tego, że partią rządzi samowładnie Kaczyński i że od odpowiada za skutki wszystkich podejmowanych decyzji.

– W Zjednoczonej Prawicy bajeczka o carze i bojarach nie znajduje odzwierciedlenia w rzeczywistości. Wszelkie decyzje podejmuje prezes, Jarosław Kaczyński. I to on ponosi odpowiedzialność zarówno za rzeczy dobre, jak i te złe. – mówi Girzyński. Dodaje przy tym, że rola Kaczyńskiego, nie tylko w partii, ale i w całym państwie jest „niepodważalna, a władza nieograniczona”.

I dlatego nadchodzi nieunikniona katastrofa.

- reklama -

– […] kierownictwo partii PiS i Klubu Parlamentarnego tkwią w złudnym przekonaniu, że posłowie i senatorowie będący członkami partii, będą przy niej trwali zawsze bez względu na to, jak się ich traktuje – ocenia Girzyński. – Nie chodzi o to, że ludzie ci potrzebują za wszelką cenę stanowisk i apanaży. […] Myślę o tych, dla których ważniejszą rzeczą jest elementarna dystrybucja szacunku społecznego. Szacunku, którego im nie zapewniono. I PiS będzie na tym bardzo tracić.

Niedocenienie ludzi, którzy przyczynili się do zwycięstwa w 2015 r. spowoduje – zdaniem Girzyńskiego – że już zapewne powstanie jakaś alternatywa dla PiS, która zakończy rządy Kaczyńskiego. Zdaniem posła to już tylko „kwestia czasu i to chyba nieodległego”.

Girzyński od stycznia jest zawieszony w prawach członka PiS. Wszystko przez szczepienie przeciwko Covid-19. Jarosław Kaczyński uznał wtedy, że poseł zaszczepił się poza kolejnością.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lekarz żądający prawdy o pandemii uniewinniony w covidowym procesie! 

Przez ostatnie dwa lata lekarza, którzy podważali medialny przekaz o covidzie i domagali się rzetelnej debaty i informowania społeczeństwa...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x