INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

00:42 | wtorek | 06.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Co jest nie tak z tą szczepionką?! Kolejny kraj z niej rezygnuje!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

6 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Austria zrezygnuje ze szczepień preparatem firmy AstraZeneca, poinformował w poniedziałek wieczorem minister zdrowia Wolfgang Mueckstein.

“Prawdopodobnie będziemy szczepić tym preparatem do początku czerwca, a potem koniec. (…) Zrezygnujemy z AstraZeneki” – powiedział w wywiadzie dla telewizji Puls 24.

- reklama -

Minister zwrócił uwagę, że podjął taką decyzję nie tylko ze względu na znaczne opóźnienia w dostawach preparatu w całej Europie, ale również przez nieufność obywateli do przyjmowania tej szczepionki spowodowaną bardzo rzadkimi przypadkami zakrzepicy żył.

W tej kwestii jednak, Mueckstein, który jest zawodowym lekarzem, podtrzymał opinię Europejskiej Agencji Leków (EMA) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), mówiąc, że preparat zapewnia “wysoki poziom ochrony”, a korzyści z jego przyjęcia są większe niż ewentualne ryzyka.

Austria, gdzie 8,9 mln obywateli, czyli jedna trzecia populacji, przyjęła co najmniej pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19, zamówiła miliony szczepionek na lata 2022 i 2023, głównie firm Pfizer/BionTech i Moderna, które wykorzystują technologię mRNA.

- reklama -

Z AstraZeneki zrezygnowały już Dania (w połowie kwietnia) oraz Norwegia (w maju). (PAP)

skib/ tebe/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak to jest z ukrainizacją Polski?

Nadal Ukraińcy blokują chrześcijański pochówek leżących w dołach śmierci 200 tys. ofiar ukraińskich mordów. Wciąż nie obejmuje polska edukacja programami...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx