INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

12:17 | sobota | 04.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Władysław Frasyniuk: Gotów jestem się założyć, że Morawiecki wyprowadził część swojego majątku za granicę

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Na łamach „Gazety Wyborczej” opublikowano rozmowę z Władysławem Frasyniukiem. Dawny lider „Solidarności” nie pozostawił suchej nitki zarówno na premierze Morawieckim jak i na Polskim Ładzie.

A wszystko to przez bulwersujące słowa szefa naszego rządu, że bogaci Polacy korzystają z dróg i szkół, a nie łożą na nie odpowiednio do swoich zarobków. I że jest to nieuczciwe.

– Co to za język człowieka, który ukrywa swój majątek? Człowieka, który – gotów jestem się założyć – że część z tego majątku wyprowadził za granicę, dlatego że nie ma zaufania do swojego własnego państwa, pewnie nie ma też zaufania do Jarosława Kaczyńskiego i być może nie ma też zaufania do swojej pozycji – skwitował słowa szefa rządu Władysław Frasyniuk.

– Akurat premier jest najmniej właściwą postacią do tego, by pouczać przedsiębiorców na co łożą, a na co nie łożą, dlatego że wszyscy na całym świecie wiedzą, że przedsiębiorcy łożą najwięcej na infrastrukturę i na wpływy do budżetu państwa. Przeciwnie – powiedziałbym, że dramat polskich przedsiębiorców polega na tym, że właściwie od samego początku to ludzie, którzy najwięcej łożą na państwo jako ta klasa średnia, która od lat nie może stać się klasą średnią i jest raczej klasą dość ubogą. Bo klasa najbogatszych, podobnie jak premier, pewnie lokuje swoje pieniądze poza granicą, bo tam jest bezpieczniej, stabilniej i taniej – dodał Frasyniuk.

Źródło: Gazeta Wyborcza

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

To nie była „katastrofa”

Dr hab. Jacek Wójcik, emerytowany pracownik naukowy Instytutu Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk, opublikował w najnowszym numerze „The Journal of...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x