INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

22:49 | czwartek | 02.02.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Koronawirus zostanie z nami na zawsze?! Szokujące ustalenia włoskich naukowców!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 lutego

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

“Nigdy nie osiągniemy zbiorowej odporności”- stwierdził znany włoski wirusolog Fabrizio Pregliasco. Jak wyjaśnił, to niemożliwe, ponieważ Covid-19 stanie się chorobą endemiczną, czyli będzie utrzymywać się przez wiele lat i można jedynie zmniejszyć jej rozszerzanie się.

Naukowiec z uniwersytetu w Mediolanie powiedział agencji prasowej Adnkronos, że nie uda się doprowadzić do wyzerowania szerzenia się koronawirusa.

- reklama -

“Nie zdołamy tego zrobić, bo choroba stanie się endemiczna, zaś nam uda się bardzo obniżyć jej występowanie, a zatem koegzystować z wirusem. To zaś zrobimy w ciągu dwóch- trzech miesięcy”- podkreślił Pregliasco.

Zaznaczył następnie odnosząc się do celów wyznaczanych przez Światową Organizację Zdrowia: “Także po zaszczepieniu 80 procent populacji choroba będzie prawie wygaszona, ale nigdy nie dojdziemy do wyzerowania krążenia wirusa”.

Według eksperta także po zaszczepieniu osób starszych i chorych pozostanie liczba ludzi młodych, którzy nadal będą aktywnymi ogniwami łańcucha zakażeń.

- reklama -

“Dzięki szczepieniom możemy mówić o koegzystencji z wirusem przez lata w nadziei, że będzie ona cywilizowana”- oświadczył Fabrizio Pregliasco.

Wyraził jednocześnie opinię, że podawana liczba niespełna 4 milionów osób już wyleczonych z zakażenia jest faktycznie dwa razy wyższa , bo nie zostały one zarejestrowane podczas pierwszej fali pandemii.

Dotychczasowy bilans kampanii szczepień we Włoszech to 30,7 miliona podanych dawek. 10,1 mln osób zakończyło już szczepienia; to 17 procent ludności.

- reklama -

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Źle się dzieje w domu Jandy – nic nie musi

Krystynie Jandzie i tak źle, i tak niedobrze. W teatrze – dobrze, bo ma pełną widownię i źle, bo...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx