INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:26 | czwartek | 01.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Będą paszporty covidowe? Unijni przywódcy zadowoleni z osiągniętego porozumienia

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

1 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Drugiego dnia szczytu UE w Brukseli przywódcy unijni wyrazili zadowolenie w związku z osiągniętym w ubiegłym tygodniu porozumieniem dotyczącym paszportów szczepionkowych – poinformował we wtorek unijny urzędnik wysokiego szczebla, który ma dostęp do sali obrad.

Liderzy wyrazili też poparcie dla projektu konkluzji dotyczących walki z pandemią Covid-19.

- reklama -

“Tempo szczepień przyspieszyło w całej UE i powinno zostać utrzymane. To, wraz z poprawą ogólnej sytuacji epidemiologicznej, pozwoli na stopniowe ponowne otwieranie się naszych społeczeństw. Musimy jednak zachować czujność w odniesieniu do pojawiania się i rozprzestrzeniania się wariantów (wirusa) oraz podejmować niezbędne działania. Kluczowe znaczenie będą miały ciągłe prace nad zwiększeniem produkcji szczepionek i zapewnieniem odpowiedniej podaży w całej UE” – czytamy w projekcie.

“Wysiłki mające na celu zapewnienie skoordynowanego podejścia (wobec pandemii) powinny być kontynuowane przed zbliżającym się latem. W tym kontekście Rada Europejska z zadowoleniem przyjmuje porozumienie osiągnięte w sprawie unijnego cyfrowego certyfikatu Covid i wzywa do jego szybkiego wdrożenia. W następnym kroku, mając na celu ułatwienie swobodnego przemieszczania się w UE, wzywa do szybkiej zmiany zalecenia Rady w sprawie podróżowania po UE” – brzmi dalsza część konkluzji.

Z Brukseli Artur Ciechanowicz (PAP)

- reklama -

asc/ ap/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx