INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:32 | piątek | 02.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Praca NIK trafi do kosza? Nie będzie śledztwa w sprawie wyborów kopertowych

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Portal Onet dowiedział się nieoficjalnie, że mimo złożenia oficjalnego zawiadomienia przez NIK, nie będzie wszczętego śledztwa. Kierowany przez Mariana Banasia NIK złożył zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z wyborami kopertowymi przez premiera, trzech ministrów oraz zarządy Poczty Polskiej i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Zdaniem Onetu polecenie o wstrzymaniu śledztwa miało przyjść z samej Prokuratury Krajowej. – Było to nieformalne polecenie, ale jakże czytelne dla każdego prokuratora – powiedział rozmówca Onetu. – Decyzja o braku podstaw do wszczęcia śledztwa zapaść miała na najwyższych szczeblach prokuratury i motywowana jest politycznie – dodał.

- reklama -

Wcześniej premier Morawiecki publicznie stwierdził, że nie obawia się śledztwa.

– Nie ma we mnie najmniejszego niepokoju. Wręcz przeciwnie, gdybyśmy nie starali się zabezpieczyć przeprowadzenia wyborów poprzez zlecenie druku kopert lub kart wyborczych, to moglibyśmy być oskarżeni przez kogokolwiek – także przez tych, którzy dzisiaj nas oskarżają – że nie poczyniliśmy przygotowania – powiedział premier podczas konferencji prasowej.

Źródło: Onet.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx