INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

11:12 | środa | 30.11.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Praca NIK trafi do kosza? Nie będzie śledztwa w sprawie wyborów kopertowych

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 listopada

Ostatnia abdykacja w dziejach Polski

25 listopada 1795 r. Gdy podpisywał akt abdykacji, tonął w długach. Po ustąpieniu z tronu, odnalazł się na dworze zaborcy. Zmarł na obcej ziemi. Pytanie,...

Koniecznie przeczytaj

Portal Onet dowiedział się nieoficjalnie, że mimo złożenia oficjalnego zawiadomienia przez NIK, nie będzie wszczętego śledztwa. Kierowany przez Mariana Banasia NIK złożył zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z wyborami kopertowymi przez premiera, trzech ministrów oraz zarządy Poczty Polskiej i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Zdaniem Onetu polecenie o wstrzymaniu śledztwa miało przyjść z samej Prokuratury Krajowej. – Było to nieformalne polecenie, ale jakże czytelne dla każdego prokuratora – powiedział rozmówca Onetu. – Decyzja o braku podstaw do wszczęcia śledztwa zapaść miała na najwyższych szczeblach prokuratury i motywowana jest politycznie – dodał.

- reklama -

Wcześniej premier Morawiecki publicznie stwierdził, że nie obawia się śledztwa.

– Nie ma we mnie najmniejszego niepokoju. Wręcz przeciwnie, gdybyśmy nie starali się zabezpieczyć przeprowadzenia wyborów poprzez zlecenie druku kopert lub kart wyborczych, to moglibyśmy być oskarżeni przez kogokolwiek – także przez tych, którzy dzisiaj nas oskarżają – że nie poczyniliśmy przygotowania – powiedział premier podczas konferencji prasowej.

Źródło: Onet.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dlaczego Polska nie chciała niemieckich Patriotów?

Niemiecki system Patriot w pakiecie z niemieckimi załogami, podlegającymi tylko niemieckim rozkazom – oto w największym skrócie propozycja, którą...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx