INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

21:18 | czwartek | 02.02.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Chaos przed punktem szczepień. Interweniowała policja!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 lutego

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Tłumy przybyły na tereny targowe w Bolonii w środę, która była otwartym dniem szczepień preparatem Johnson & Johnson. Niektórzy spędzili tam noc, czekając na otwarcie punktu szczepień. W związku z tłumem i ściskiem interweniowali karabinierzy, by przywrócić porządek.

Media z regionu Emilia-Romania, na północy Włoch, informują o organizacyjnym chaosie, który udało się opanować dopiero po dłuższym czasie, także dzięki listom kolejkowym.

- reklama -

Za tłok i brak odpowiedniej organizacji przeprosił burmistrz Bolonii Virginio Merola, który przyznał, że nie przewidziano, iż tak masowo mieszkańcy odpowiedzą na ofertę szczepień bez wcześniejszych zapisów i dla osób w każdym wieku powyżej 18 lat.

Środowy bilans epidemii Covid-19 potwierdza stałą poprawę sytuacji we Włoszech, gdzie ostatniej doby odnotowano 62 zgony i 2897 następnych przypadków zakażeń wykrytych w 226 tysiącach testów. 1,2 procent z nich dało wynik pozytywny.

Liczba zgonów związanych z Covid-19, zanotowanych od lutego 2020 roku, wzrosła w kraju do 126 283, a potwierdzonych przypadków infekcji koronawirusem do ponad 4,2 mln. Wyleczonych jest prawie 3,9 mln osób; w ciągu jednego dnia przybyło ich 18,5 tys.

- reklama -

Stale spada liczba obecnie zakażonych we Włoszech; jest ich około 210 tysięcy. O prawie 400 spadła liczba zajętych łóżek dla chorych na Covid-19. Na zwyczajnych oddziałach jest około 5800 pacjentów, a na intensywnej terapii 933.

Stołeczny region Lacjum coraz bliższy jest wprowadzenia białej strefy minimalnych restrykcji. Notuje się tam 35 przypadków zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

- reklama -

sw/ ap/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Putin reaguje

Putin polecił ministerstwu obrony „wyeliminować możliwości bombardowania” terenów pogranicza. Rosyjskie siły zbrojne mają traktować to zadanie jako priorytetowe. W odpowiedzi...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx