INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:25 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Wstrząsające dane! Liczba ofiar Covid-19 w 2021 r. przekroczyła wszelkie założenia!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Liczba ofiar śmiertelnych pandemii Covid-19 w 2021 r. przekroczyła już liczbę ofiar z 2020 r. – pisze dziennik “The Wall Street Journal”, opierając się na wyliczeniach Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Pandemia jest daleka od zakończenia mimo postępów szczepień w rozwiniętych krajach – ocenia gazeta.

Na całym świecie na Covid-19 zmarło już ponad 3,773 mln osób – informuje w piątek zestawienie amerykańskiej uczelni. Ponad 1,880 mln z tych zgonów miało miejsce w 2020 r. Oznacza to, że liczba ofiar pandemii w 2021 r. już teraz przekroczyła o blisko 13 tys. tę z poprzedniego roku.

- reklama -

Podczas gdy kraje rozwinięte, w tym USA, Kanada i państwa Europy cieszą się ze spadających za sprawą masowej akcji szczepień wskaźników epidemicznych, liczba ofiar pandemii ciągle wzrasta za sprawą ognisk choroby w niektórych regionach Azji i Ameryki Łacińskiej – zaznacza “WSJ”. Statystyki pokazują, jak nierówno koronawirus rozprzestrzenia się po świecie, często uderzając w biedniejsze państwa później niż w te rozwinięte, zanim uda im się uzyskać dostęp do szczepionek.

Ciężar pandemii coraz bardziej przesuwa się w kierunku biedniejszych państw. Na początku 2021 r. 73 proc. nowych infekcji i 72 proc. związanych z koronawirusem zgonów stwierdzano w Europie i Ameryce Północnej. Obecnie 80 proc. zakażeń i 75 proc. zgonów notuje się w Ameryce Południowej, Azji i Afryce – wylicza dziennik. W Afryce co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19 przyjęło 2 proc. populacji, w Azji – 6 proc., w Ameryce Południowej – 22 proc., w Unii Europejskiej – ponad 42 proc., w USA – 51 proc.

Jak zaznacza gazeta, niejednolity system raportowania o zgonach zakażonych osób oznacza, że rzeczywista liczba ofiar pandemii jest prawdopodobnie znacznie wyższa niż pokazują to opierające się na oficjalnych danych zestawienia, w rodzaju tego prowadzonego przez UJH.

- reklama -

Obecnie na całym świecie każdego dnia umiera średnio 10 tys. zakażonych osób, a wartość tego wskaźnika stopniowo spada. Na początku 2021 r. przez około dwa tygodnie codziennie notowano średnio nawet 15 tys. zgonów. (PAP)

adj/ tebe/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx