INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

11:17 | środa | 17.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Gowin ma dość?! „Czujemy się wypychani z ZP. PiS ma do nas pretensje, od kiedy zablokowaliśmy wybory kopertowe”

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

17 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Dziś odbywa się kongres programowy Porozumienia. Jego lider, Jarosław Gowin zapowiedział, że celem jego partii jest „żeby nasze państwo było w pełni demokratyczne i praworządne”. Z kolei na Twitterze Gowin napisał, że w niedzielę powie o „planach na przyszłość: z kim i jak chcemy zmieniać Polskę”.

Wcześniej, w rozmowie na antenie RMF FM szef Porozumienia zapewniał, że zamierza pozostać częścią Zjednoczonej Prawicy.

- reklama -

– Sformułuję takie nieskromne przewidywanie, że Porozumienie pozostanie w rządzie w tej kadencji i będzie częścią obozu rządowego w przyszłej – stwierdził Gowin.

– W ostatnim czasie doszło do poważnych rozdźwięków. My, Porozumienie czujemy się wypychani ze Zjednoczonej Prawicy. PiS ma do nas pretensje, od kiedy zablokowaliśmy w ub.r. wybory kopertowe. Ostatnio nałożył się na to rozdźwięk związany z wyborem Rzecznika Praw Obywatelskich. Rozumiem, że potrzebujemy trochę czasu, by ułożyć sobie na nowo relacje wewnątrz Zjednoczonej Prawicy – dodał wicepremier.

W kongresie Porozumienia nie weźmie udziału Jarosław Kaczyński. Tydzień temu szef PiS znalazł jednak czas, i wziął udział w konferencji inaugurującej powstanie Partii Republikańskiej. Jest ona złożona z polityków, których Gowin wyrzucił z Porozumienia.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

“MAUS” po raz drugi

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx