INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:11 | czwartek | 08.12.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Banaś raz jeszcze uderza w PiS. Zapowiada kolejne wnioski do prokuratury

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

8 grudnia

Uciekli do Mandżurii

3 grudnia 1941 r. Sikorski świetnie wiedział o wywózkach, pociągach pełnych Polaków, zmierzających na Syberię i do Kazachstanu. Chciał ich ratować. Szansa pojawiła się, gdy...

Koniecznie przeczytaj

Marian Banaś, szef Najwyższej Izby Kontroli, zapowiedział właśnie skierowanie kolejnych wniosków do prokuratury. Na jego celowniku znalazła się m.in. Elektrownia Ostrołęka oraz Fundusz Sprawiedliwości zarządzany przez Zbigniewa Ziobrę.

– Nasze prace są w ostatniej fazie. Mamy bardzo poważne ustalenia. To jest rozliczenie inwestycji, która kosztowała 1,3 mld zł, a tam są duże nieprawidłowości. Blok C nie został ukończony, a wydano ogromne pieniądze. To jest strata, która jest na barkach nas wszystkich – powiedział Marian Banaś w TOK FM na temat Elektrowni Ostrołęka.

- reklama -

– Będziemy robić kontrolę specjalną całościową. Chcemy odpowiedzieć na pytanie, czy Polska jest bezpieczna energetycznie. Jest duży znak zapytania wobec tego, czy rezygnacja z zasobów węgla, była decyzją słuszną, czy nie – dodał.

Banaś mówił także o sprawdzaniu na co wydawane są pieniądze pochodzące z zarządzanego przez Zbigniewa Ziobrę Funduszu Sprawiedliwości.

– Jeszcze mamy inne kontrole. Fundusz Sprawiedliwości, jesteśmy w trakcie rozpatrywania zastrzeżeń co do naszych ustaleń. Po rozpatrzeniu też będziemy upubliczniać wyniki kontroli – stwierdził Banaś.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lech Wałęsa zbankrutował, ale…

Lech Wałęsa stacza się w nędzę. Walory finansowe wysysa z niego „pijawa”, rodzina żąda pieniędzy. Jedyna nadzieja w wyjazdach...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx