INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:49 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Co się dzieje?! Dramatycznie rośnie dobowa liczba zakażeń koronawirusem!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Po raz pierwszy od końca stycznia dobowa liczba nowych zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii przekroczyła – i to znacząco – 30 tysięcy. Jak podano w środę, w ciągu minionej doby wykryto ich 32 548, czyli najwięcej od 23 stycznia.

To drugi z rzędu dzień z najwyższym bilansem podczas trzeciej fali epidemii Covid-19, przy czym jest to wzrost o 3775 w stosunku do tego z wtorku. To zarazem już niemal połowa rekordowych poziomów z połowy stycznia, zaś łączna liczba wszystkich wykrytych przypadków od początku epidemii wynosi już 4,99 mln.

- reklama -

Dobrą wiadomością jest to, że temu gwałtownemu wzrostowi zakażeń nie towarzyszy równie duży przyrost hospitalizacji i zgonów. Wprawdzie 33 osoby, których zgon z powodu Covid-19 zarejestrowano w ciągu minionej doby, to jeden z najwyższych bilansów z ostatnich 2,5 miesiąca, ale zarazem znikomy procent tych ze stycznia, gdy niemal codziennie umierało ponad 1000 osób. Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii z powodu Covid-19 zmarło już 128 301 osób.

Stosunkowo niewielkie wzrosty hospitalizacji i zgonów to efekt szczepień. Do wtorku włącznie pierwszą dawkę szczepionki otrzymało już 45,5 mln osób, a drugą 34 mln. Stanowi to odpowiednio 86,4 proc. oraz 64,6 proc. dorosłych mieszkańców kraju.

Wcześniej w środę urząd statystyczny ONS podał, że przeciwciała – wskutek szczepień, przejścia choroby lub naturalnej odporności – ma już ok. 90 proc. mieszkańców Wielkiej Brytanii, przy czym w najstarszych grupach wiekowych, najbardziej narażonych na ciężki przebieg choroby, ten odsetek zbliża się do 97 proc.

- reklama -

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

bjn/ ap/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx