INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:08 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Koronawirus nie odpuszcza. Drastyczny wzrost infekcji wśród młodzieży

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

Podczas ostatniej doby w Hiszpanii wzrosła liczba zakażeń koronawirusem. W ciągu minionych 24 godzin służby medyczne potwierdziły blisko 22 tys. infekcji, podał w piątkowym komunikacie resort zdrowia tego kraju.

Ministerstwo zdrowia sprecyzowało, że dotychczas z powodu infekcji koronawirusem zachorowało na Covid-19 blisko 3,94 mln osób, a ponad 81 tys. zmarło. Sześć zgonów potwierdzono podczas ostatniej doby.

- reklama -

Resort zdrowia wskazał, że w piątek na 100 tys. obywateli Hiszpanii przypadało już ponad 300 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Szczególnie wysoka liczba zakażeń notowana jest wśród młodzieży. W piątek wśród 100 tys. obywateli w wieku 20-29 lat liczba infekcji koronawirusem przekraczała już 1000 przypadków.

Władze kilku regionów kraju ogłosiły, że w związku z nasilającą się piątą falą pandemii zamierzają w najbliższych dniach przyspieszyć proces szczepień przeciwko Covid-19 wśród młodzieży.

- reklama -

Jak ocenia resort zdrowia Hiszpanii do piątkowego popołudnia w tym 47-milionowym kraju zaszczepiono dwiema dawkami 21 mln osób.

Według szacunków ministerstwa do piątku rano służby medyczne wspólnot autonomicznych Hiszpanii wystawiły też ponad 5,6 mln paszportów covidowych, uprawniających od 1 lipca do swobodnego przemieszczania się po terenie UE.

Marcin Zatyka (PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak dwóch gejów dziecka zachciało i im się odwidziało

Dwóch tatusiów chciało mieć dziecko. Zamówili je sobie przez in vitro. Ale doszło do „pomyłki”. Na świat przyszła dziewczynka,...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx