INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

11:01 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Koronawirus nie odpuszcza. Drastyczny wzrost infekcji wśród młodzieży

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Podczas ostatniej doby w Hiszpanii wzrosła liczba zakażeń koronawirusem. W ciągu minionych 24 godzin służby medyczne potwierdziły blisko 22 tys. infekcji, podał w piątkowym komunikacie resort zdrowia tego kraju.

Ministerstwo zdrowia sprecyzowało, że dotychczas z powodu infekcji koronawirusem zachorowało na Covid-19 blisko 3,94 mln osób, a ponad 81 tys. zmarło. Sześć zgonów potwierdzono podczas ostatniej doby.

- reklama -

Resort zdrowia wskazał, że w piątek na 100 tys. obywateli Hiszpanii przypadało już ponad 300 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Szczególnie wysoka liczba zakażeń notowana jest wśród młodzieży. W piątek wśród 100 tys. obywateli w wieku 20-29 lat liczba infekcji koronawirusem przekraczała już 1000 przypadków.

Władze kilku regionów kraju ogłosiły, że w związku z nasilającą się piątą falą pandemii zamierzają w najbliższych dniach przyspieszyć proces szczepień przeciwko Covid-19 wśród młodzieży.

- reklama -

Jak ocenia resort zdrowia Hiszpanii do piątkowego popołudnia w tym 47-milionowym kraju zaszczepiono dwiema dawkami 21 mln osób.

Według szacunków ministerstwa do piątku rano służby medyczne wspólnot autonomicznych Hiszpanii wystawiły też ponad 5,6 mln paszportów covidowych, uprawniających od 1 lipca do swobodnego przemieszczania się po terenie UE.

Marcin Zatyka (PAP)

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx