INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

05:18 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Czy nas też to czeka?! Najwyższa liczba dziennych zgonów od początku pandemii!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

W Rosji w ciągu minionej doby zmarły 752 osoby z powodu Covid-19, to najwyższy dobowy bilans od początku obecnej pandemii. Maksymalne wskaźniki zgonów rejestrowane są w Rosji w ostatnich tygodniach co kilka dni, wśród znacznego wzrostu zakażeń koronawirusem.

Poprzedni najwyższy przyrost zgonów w ciągu doby odnotowano 6 lipca, gdy zmarło 737 osób. Zgodnie z opublikowanymi w sobotę danymi sztabu rządowego zmarło od początku pandemii 142 253 pacjentów z Covid-19.

- reklama -

Wysoka liczba zgonów nadal rejestrowana jest w Moskwie i Petersburgu: w obu metropoliach zmarło w ciągu minionej doby ponad sto osób. Na kolejnych miejscach są obwody: irkucki i niżnienowogrodzki, gdzie zmarło w ciągu doby po 28 chorych.

Liczba nowych zakażeń przekroczyła w sobotę 25 tysięcy (25082) i jest zbliżona do wskaźników notowanych w Rosji w styczniu br.

Z ogłoszonych w piątek danych urzędu statystycznego Rosstat o umieralności w ciągu pięciu miesięcy br. wynika, że od początku roku zmarło w Rosji 914,9 tys. osób. Jest to o 17,1 proc. wyższy wskaźnik niż w analogicznym okresie roku 2020. Choć w maju br. po raz pierwszy umieralność spadła w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku, to w czerwcu – gdy rozpoczęła się obecna nowa fala zakażeń – liczba zgonów znów wzrosła. Za wzrost zakażeń odpowiedzialny jest, według władz, rozprzestrzeniający się w Rosji wariant Delta koronawirusa.

- reklama -

Spadku umieralności nie należy się spodziewać w najbliższych tygodniach, mimo propagowania przez władze szczepień przeciw Covid-19 i wprowadzania nowych restrykcji – ocenia w sobotę “Kommiersant”. Dziennik prognozuje, że efekt wprowadzanych działań będzie widoczny w statystykach dopiero we wrześniu-październiku br.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ zm/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx