INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

11:26 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Co się dzieje w Niemczech? Rząd federalny zaniepokojony wzrostem zakażeń koronawirusem

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Rosnąca liczba przypadków Covid-19 w Niemczech i silny wzrost liczby zakażeń koronawirusem w sąsiednich krajach powodują, że rząd federalny jest coraz bardziej zaniepokojony – informuje w środę agencja dpa.

“Mieliśmy teraz kilka dni, w których liczba infekcji była o 50, 55 procent wyższa niż w poprzednim tygodniu – jest to oczywiście rozwój, na który nie możemy patrzeć obojętnie” – powiedział rzecznik rządu Steffen Seibert w środę w Berlinie.

- reklama -

Dodał też, że “spojrzenie na (…) Holandię, Hiszpanię i Wielką Brytanię, pokazuje nam, jak szybko sytuacja może się ponownie pogorszyć”.

Instytut Roberta Kocha poinformował w środę o 1548 nowych infekcjach Covid-19 w ciągu minionej doby. Dla porównania, tydzień temu wartość ta wynosiła 985.

W Niemczech 58,9 proc. populacji (49 milionów ludzi) otrzymało już pierwsze szczepienie, 43,7 proc. populacji (36,4 miliona osób) jest w pełni zaszczepione przeciwko koronawirusowi – wynika z informacji Instytutu Roberta Kocha.

- reklama -

W każdym kraju związkowym co najmniej połowa ludności została już zaszczepiona pierwszą dawką.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

bml/ kib/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx