INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:45 | środa | 10.06.2026

© 2020-2026 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ciekawa opinia. Nord Stream 2 jest korzystny dla Polski?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

10 czerwca

300 ocalonych

20/21 maja 1945 Armia Berlinga nie weszła jeszcze do gruzów Warszawy, a w podwarszawskim Rembertowie NKWD założyło obóz dla osób wywożonych do ZSRR. Teren obozu...

Koniecznie przeczytaj

Amerykanista, prof. Zbigniew Lewicki wyraził przypuszczenie, że wbrew powszechnym obawom Nord Stream 2 jest korzystny dla naszego kraju.

– Mam dość niekonwencjonalny punkt wiedzenia, a mianowicie, że Nord Stream 2 wcale nie jest dla nas niekorzystny, wręcz przeciwnie – przekonywał Lewicki w rozmowie z dziennikiem „Polska Times”.

- reklama -

– W tej chwili otrzymujemy gaz rosyjski i Rosjanie mają nad rurociągiem jamalskim całkowitą kontrolę. Mogą go zamknąć, mogą przepuszczać gaz częściowo i mówić, że naprawiają rurociąg, poza tym w sporach Rosjan z Ukrainą też się z tym rurociągiem różne rzeczy dzieją. Po zainstalowaniu Nord Stream 2 będziemy otrzymywali gaz z Niemiec – powiedział.

– Gdyby Gazprom chciał zrobić Polsce jakąś przykrość to nie będzie mógł, bo musi przesyłać gaz do Europy Zachodniej, no chyba, że chce wejść w konflikt z całą Europą – zauważył Lewicki.

Zdaniem Lewickiego większe obawy niż Polska, powinna mieć Ukraina. Przede wszystkim dlatego, że gdyby Rosja wstrzymała dostawy gazu na Ukrainę, to ten problem bezpośrednio nie będzie już dotyczył naszego kraju.

- reklama -

Źródło: “Polska. Times”

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Czesia ze wsi Kuty i przytulanki Andrzeja Dudy

Wołodymyr Zełenski uczcił morderców dwuletniej Czesi Chrzanowskiej. Ukraińcy są nie tylko dumni z morderców Polaków. Posuwają się nawet dalej....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx