INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

04:30 | środa | 22.09.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Zapłacimy mniej, czy więcej? Co kryje Polski Ład?

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Minister Finansów, Tadeusz Kościński przedstawił założenia Polskiego Ładu. Przekonywał, że dzięki rządowemu programowi, czeka nas znacząca obniżka podatków.

– To historyczna obniżka podatków, na której zyska 18 mln osób. W portfelach Polaków pozostanie 8 mld zł rocznie – stwierdził Kościński.

Ma to się stać dzięki podniesieniu kwoty wolnej do 30 tys. zł dla wszystkich płacących PIT. Zarówno według stawki 17 i 32 proc. i niezależnie od poziomu zarobków. Kolejną zachętą jest podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. do 120 tys. zł. Wreszcie podatku mają nie płacić osoby z minimalnym wynagrodzeniem oraz dwie trzecie emerytów.

Brzmi pociągająco? Pewnie tak, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. PiS bowiem chce uderzyć w osoby, które wg partyjnych działaczy nie są ich elektoratem. Czyli w zaradnych, przedsiębiorczych i lepiej zarabiających Polaków. Wszyscy, których zarobki przekraczają 12 800 zł miesięcznie (brutto) na reformie mają po prostu stracić.

– Najwięcej stracą przedsiębiorcy. Szczególnie dotkliwa będzie zmiana opłacania składki zdrowotnej i brak kwoty wolnej przy stawce liniowej – wylicza ekspert Grzegorz Grochowina z KPMG.

– I pracownicy, i przedsiębiorcy zapłacą 9 proc. składki od dochodu, bez możliwości odliczenia jej od podatku – już zapowiedział wiceminister Jan Sarnowski.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

SZOK! Klient zastrzelił kasjera, bo ten kazał mu założyć maseczkę

Tragedia w Niemczech. Na jednej ze stacji benzynowych, klient zastrzelił kasjera, który wcześniej kazał mu założyć maseczkę. Do wydarzenia doszło...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x