INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:33 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kontrowersyjne słowa Adama Bodnara: „Nie żyjemy w normalnie funkcjonującym demokratycznym państwie”

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Były już Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar mówił o zatrzymaniu Jakuba Banasia, syna szefa Najwyższej Izby Kontroli, Mariana Banasia. Bodnar nie ma wątpliwości, że ta sprawa rozgrywana jest czysto politycznie.

– Moim zdaniem niepotrzebne było takie zatrzymanie i to nie pierwszy i nie ostatni raz niestety w Polsce, kiedy służby są wykorzystywane do tego, aby właśnie dokonywać takich zatrzymań, mieliśmy nie raz do czynienia z tego typu sytuacjami – mówił Bodnar w TVN24.

– Natomiast później się pojawił jeszcze ten wniosek o uchylenie immunitetu. I oczywiście ja myślę, że tak, gdybyśmy żyli w normalnych okolicznościach, w normalnie funkcjonującym demokratycznym państwie to pewnie należałoby zważyć wszystkie racje stojące za tym czy należy uchylić immunitet, czy też nie i podjąć odpowiednią decyzję. Parlament jest od tego – dodał Bodnar.

- reklama -

– Tylko my nie żyjemy w takich okolicznościach. Kontekst polityczny tej sprawy związany z ujawnienianiami, które są dokonywane przez prezesa Najwyższej Izby Kontroli, jest oczywisty. Po pierwsze wybory kopertowe, Ostrołęka, po trzecie Fundusz Sprawiedliwości, który stał się no jakimś bardzo niejasnym mechanizmem finansowania różnych aktywności przez Solidarną Polskę, jeszcze te kwestie niewyjaśnionej, jak dokładnie wygląda nasz budżet – przekonywał były Rzecznik Praw Obywatelskich.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x