INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

16:00 | sobota | 22.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kontrowersyjne słowa Adama Bodnara: „Nie żyjemy w normalnie funkcjonującym demokratycznym państwie”

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Były już Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar mówił o zatrzymaniu Jakuba Banasia, syna szefa Najwyższej Izby Kontroli, Mariana Banasia. Bodnar nie ma wątpliwości, że ta sprawa rozgrywana jest czysto politycznie.

– Moim zdaniem niepotrzebne było takie zatrzymanie i to nie pierwszy i nie ostatni raz niestety w Polsce, kiedy służby są wykorzystywane do tego, aby właśnie dokonywać takich zatrzymań, mieliśmy nie raz do czynienia z tego typu sytuacjami – mówił Bodnar w TVN24.

– Natomiast później się pojawił jeszcze ten wniosek o uchylenie immunitetu. I oczywiście ja myślę, że tak, gdybyśmy żyli w normalnych okolicznościach, w normalnie funkcjonującym demokratycznym państwie to pewnie należałoby zważyć wszystkie racje stojące za tym czy należy uchylić immunitet, czy też nie i podjąć odpowiednią decyzję. Parlament jest od tego – dodał Bodnar.

- reklama -

– Tylko my nie żyjemy w takich okolicznościach. Kontekst polityczny tej sprawy związany z ujawnienianiami, które są dokonywane przez prezesa Najwyższej Izby Kontroli, jest oczywisty. Po pierwsze wybory kopertowe, Ostrołęka, po trzecie Fundusz Sprawiedliwości, który stał się no jakimś bardzo niejasnym mechanizmem finansowania różnych aktywności przez Solidarną Polskę, jeszcze te kwestie niewyjaśnionej, jak dokładnie wygląda nasz budżet – przekonywał były Rzecznik Praw Obywatelskich.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Profesor prawa nazwał PiS „zorganizowaną grupą przestępczą”. Sąd Najwyższy stanął po jego stronie

Prof. Wojciech Sadurski wygrał w Sądzie Najwyższym proces o ochronę dóbr osobistych PiS. Partia pozwała prawnika za nazwanie jej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x