INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

00:06 | czwartek | 19.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Mateusz Morawiecki: Polski Ład jest po to, żeby polscy przedsiębiorcy podbijali Europę

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Promując Polski Ład na Dolnym Śląsku szef rządu przedstawiał założenia Polskiego Ładu. Zdaniem premiera ten sztandarowy program PiS stworzony jest po to, by polscy przedsiębiorcy podbijali Europę. Morawiecki dodał także, że jest to możliwe także dlatego, że w Polsce są jedne z najniższych podatków w Europie.

– Polski Ład stawia na to, żeby polscy przedsiębiorcy podbijali Europę tak, jak tutaj ta firma. Uratowaliśmy ją przed tym kryzysem, a teraz ona może rozwijać skrzydła w całej Europie – opowiadał Morawiecki.

- reklama -

– Ale także setki tysięcy innych firm, które dzięki niskim podatkom w Polsce – proszę porównać sobie różnego rodzaju podatki w Polsce, także te, o których dzisiaj mowa: PIT, CIT, daniny różnego rodzaju, wszystkie razem – do innych krajów. Podpowiem: są one jednymi z niższych w całej Europie – wypalił premier.

– To powoduje, że Polska gospodarka w tym roku będzie się rozwijać szybciej niż wcześniejsze prognozy – może nawet około 5 procent. W przyszłym (roku – red.) przekroczymy 5 procent wzrostu. To dobre środowisko dla dynamicznego rozwoju, dla polskich przedsiębiorców, dla polskich firm – najwyraźniej zażartował premier.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Sprowokowała, złamała polskie prawo, teraz się żali. Sława Iryny Zemlyany  

Ukraińska aktywistka i dziennikarka, która złamała prawo atakując ambasadora Rosji, oznajmiła, że opuszcza Polskę, bo dostaje maile z groźbami....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x