INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:22 | poniedziałek | 22.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Mateusz Morawiecki: Polski Ład jest po to, żeby polscy przedsiębiorcy podbijali Europę

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Promując Polski Ład na Dolnym Śląsku szef rządu przedstawiał założenia Polskiego Ładu. Zdaniem premiera ten sztandarowy program PiS stworzony jest po to, by polscy przedsiębiorcy podbijali Europę. Morawiecki dodał także, że jest to możliwe także dlatego, że w Polsce są jedne z najniższych podatków w Europie.

– Polski Ład stawia na to, żeby polscy przedsiębiorcy podbijali Europę tak, jak tutaj ta firma. Uratowaliśmy ją przed tym kryzysem, a teraz ona może rozwijać skrzydła w całej Europie – opowiadał Morawiecki.

- reklama -

– Ale także setki tysięcy innych firm, które dzięki niskim podatkom w Polsce – proszę porównać sobie różnego rodzaju podatki w Polsce, także te, o których dzisiaj mowa: PIT, CIT, daniny różnego rodzaju, wszystkie razem – do innych krajów. Podpowiem: są one jednymi z niższych w całej Europie – wypalił premier.

– To powoduje, że Polska gospodarka w tym roku będzie się rozwijać szybciej niż wcześniejsze prognozy – może nawet około 5 procent. W przyszłym (roku – red.) przekroczymy 5 procent wzrostu. To dobre środowisko dla dynamicznego rozwoju, dla polskich przedsiębiorców, dla polskich firm – najwyraźniej zażartował premier.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

“MAUS” po raz drugi

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx