INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

23:50 | piątek | 26.11.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Mateusz Morawiecki: Polski Ład jest po to, żeby polscy przedsiębiorcy podbijali Europę

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Promując Polski Ład na Dolnym Śląsku szef rządu przedstawiał założenia Polskiego Ładu. Zdaniem premiera ten sztandarowy program PiS stworzony jest po to, by polscy przedsiębiorcy podbijali Europę. Morawiecki dodał także, że jest to możliwe także dlatego, że w Polsce są jedne z najniższych podatków w Europie.

– Polski Ład stawia na to, żeby polscy przedsiębiorcy podbijali Europę tak, jak tutaj ta firma. Uratowaliśmy ją przed tym kryzysem, a teraz ona może rozwijać skrzydła w całej Europie – opowiadał Morawiecki.

– Ale także setki tysięcy innych firm, które dzięki niskim podatkom w Polsce – proszę porównać sobie różnego rodzaju podatki w Polsce, także te, o których dzisiaj mowa: PIT, CIT, daniny różnego rodzaju, wszystkie razem – do innych krajów. Podpowiem: są one jednymi z niższych w całej Europie – wypalił premier.

– To powoduje, że Polska gospodarka w tym roku będzie się rozwijać szybciej niż wcześniejsze prognozy – może nawet około 5 procent. W przyszłym (roku – red.) przekroczymy 5 procent wzrostu. To dobre środowisko dla dynamicznego rozwoju, dla polskich przedsiębiorców, dla polskich firm – najwyraźniej zażartował premier.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Opozycja jest formacją antynarodową i antypolską

Antoni Macierewicz na antenie TV Trwam: Równocześnie ze śmiercią polskiej elity 10 kwietnia 2010 r. zaplanowana była operacja „Śluza”, a więc...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x