INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

02:26 | piątek | 21.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Szwecja idzie na całość. W przyszłym roku trzecia dawka szczepionki przeciwko Covid-19!

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Większość populacji w 2022 roku otrzyma trzecią dawkę szczepionki przeciwko Covid-19. Wcześniej, jeszcze jesienią tego roku, dodatkowy preparat zostanie zaoferowany osobom z grup ryzyka – ogłosił we wtorek szwedzki Urząd Zdrowia Publicznego.

Według szwedzkich ekspertów jest za wcześnie, aby określić dokładny zakres szczepień trzecią dawką. “Będzie to zależeć m.in. od pojawienia się nowych wariantów koronawirusa oraz badań naukowych na temat skuteczności szczepień w miarę upływu czasu” – napisano w komunikacie.

- reklama -

Natomiast jesienią dodatkowa dawka preparatu zaoferowana zostanie w Szwecji osobom mieszkającym w domach opieki, mającym więcej niż 80 lat lub posiadającym obniżoną odporność.

Jak ocenia główny epidemiolog kraju Anders Tegnell, “nie jest możliwe zwalczenie wirusa”. “W związku z tym prace w zakresie szczepień powinny być długoterminowe i skoncentrowane na ograniczeniu poważnych zachorowań oraz zgonów” – podkreśla Tegnell.

Dodaje, że wciąż należy zachęcać do szczepień mieszkańców na obszarach o niskim poziomie zaszczepienia. W Szwecji problem ten dotyczy głównie przedmieść, w których mieszkają imigranci. Ze wcześniejszych badań wynikało, że najbardziej nieufne są osoby pochodzące z Afryki.

- reklama -

Urząd Zdrowia Publicznego szacuje, że szczepienia dorosłej populacji dwiema dawkami zostaną zakończone jesienią. Następnie preparat zostanie zaoferowany 16-17 latkom, a także dorosłym, którzy z różnych powodów nie zostali wcześniej zaszczepieni.

W Szwecji do tej pory co najmniej jedną dawką szczepionki zaszczepiono 78 proc. dorosłej populacji, a dwiema 51 proc.

Ze Sztokholmu Daniel Zyśk (PAP)

- reklama -

zys/ tebe/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Stan Kentucky alkoholowym imperium

Producenci alkoholu przekształcili Kentucky w ekonomiczną potęgę. Destylarnie Burbona corocznie „wpompowują” w gospodarkę stanu ok. 9 mld dol. -...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x