INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

23:16 | niedziela | 14.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Najnowszy sondaż! PiS bez zmian, PO pochłania Hołownię

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

14 sierpnia

Ostatnia chrystianizacja w Europie

14 sierpnia 1385 r. Dla Polaków to dowód współpracy, dla Litwinów bardzo często – zdrady. Akt Unii w Krewie został wydany przez wielkiego księcia litewskiego...

Koniecznie przeczytaj

Kolejny sondaż pokazuje, jak działa „efekt Tuska” w praktyce. Platforma Obywatelska nie jest co prawda w stanie rzucić wyzwania PiS. Skutecznie jednak odbiera poparcie Polsce 2050. Tym razem widać to na badaniu pracowni IBRiS przeprowadzonym dla „Rzeczpospolitej”.

Gdyby wybory parlamentarne miały się odbyć w najbliższych dniach, to na Prawo i Sprawiedliwość głosowałby 33,6 proc. respondentów. Oznacza to, że partia Kaczyńskiego zaledwie w ciągu miesiąca straciła 1,1 proc. poparcia.

- reklama -

Rośnie za to poparcie dla Platformy Obywatelskiego. Wg IBRiSu moża ona już liczyć na 27,3 proc. respondentów. Tymczasem przed powrotem Tuska poparcie dla PO wynosiło jedynie 13 proc.

Dramatyczne zmiany zachodzą natomiast w poparciu dla Polski 2050 Szymona Hołowni. O ile miesiąc temu PL 2050 miała poparcie na poziomie 20,2 proc, to dziś jest to jedynie 11,1 proc.

Do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica (9,1 proc.), Konfederacja (5 proc.) i PSL (5 proc.).

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Komu opłaci się remont „Szpiegowa”?

Mieli tam mieszkać uchodźcy. Nic z tego. Miastu się nie opłaci. Ciekawe, komu się opłaci, czyli zagadka „Szpiegowa”. A tyle...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx