INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:07 | piątek | 27.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Jarosław Gowin: „Lex TVN” naraża nas na irracjonalny spór ze Stanami Zjednoczonymi

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Czarna legenda bitwy pod Korsuniem

26 maja 1648 r. Choćbyśmy bardzo chcieli, w historii Polski nie zawsze było wspaniale, a powiedzenie, że Polacy to najdzielniejsi z dzielnych, tylko ich dowództwo,...

Koniecznie przeczytaj

Na łamach „Rzeczpospolitej” Gowin mówił o daleko idących konsekwencjach „lex TVN”. Wykraczających daleko poza warszawską politykę.

Tak nazawały media nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Przekonują przy tym, że proponowane zmiany w prawie dotyczą tylko jednej telewizji.

- reklama -

– […] ustawa naraża Polskę na wizerunek państwa, w którym łamana jest zasada wolności mediów, psuje także klimat inwestycyjny wokół naszego kraju, a przede wszystkim naraża nas na zupełnie irracjonalny spór z głównym gwarantem naszego bezpieczeństwa, czyli Stanami Zjednoczonymi – stwierdził lider Porozumienia.

– Sprawa jest jednoznaczna. Dla całej amerykańskiej klasy politycznej są dwie świętości: wolność słowa i interesy amerykańskiego biznesu. W związku z tym jestem przekonany, że w sprawie lex TVN nie będzie różnic między Partią Demokratyczną i Partią Republikańską – dodał Gowin.

Wicepremier spotkał się ostatnio z dwójką amerykańskich polityków: Katherine Tai (pełnomocnikiem prezydenta USA ds. handlu) oraz Giną Raimondo (sekretarzem handlu).

- reklama -

– Niewątpliwie cieniem na relacjach polsko-amerykańskich kładzie się projekt ustawy medialnej. Nasi amerykańscy partnerzy podkreślają, że wprowadzenie jej zamrozi nasze relacje polityczne i gospodarcze –mówi teraz Gowin.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Tego miałeś nie wiedzieć! Rząd oskładkuje umowy cywilnoprawne! Sporo na tym stracisz…

Nawet kilkaset złotych straci zleceniobiorca lub wykonawca umowy o dzieło. Rząd wpisał do Krajowego Planu Odbudowy oskładkowanie umów cywilnoprawnych....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x