INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:34 | piątek | 19.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Polityczne przewidywania Komorowskiego: Kaczyński szuka już kozła ofiarnego

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 sierpnia

Najsłynniejszy polski krzyż

19 sierpnia 1901 r. Ten krzyż to symbol. Tatr. Wiary górali. Poświęcenia. Polski. Nawet Niemcy i stalinowcy nie odważyli się podnieść na niego ręki.  Na pomysł...

Koniecznie przeczytaj

W rozmowie z PAP Jarosław Kaczyński przyznał, że musi zostać zlikwidowana Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego. Tak jak chciał tego Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, uważający że Izba nie gwarantuje niezależności sędziom.

– Zlikwidujemy Izbę Dyscyplinarną w tej postaci, w jakiej funkcjonuje ona obecnie i w ten sposób zniknie przedmiot sporu – powiedział Jarosław Kaczyński.

- reklama -

Do słów Kaczyńskiego odniósł się Bronisław Komorowski, podczas rozmowy z TVN24.

– Po pierwsze warto zwrócić uwagę, że jeszcze tydzień temu czy dwa tygodnie temu pan Jarosław Kaczyński, pan premier Morawiecki wychwalali tę tzw. reformę sądownictwa i wymiaru spra-wiedliwości i się pod nią w pełni podpisywali. Jej by nie było gdyby nie premier, prezydent i Jarosław Kaczyński – mówił Bronisław Komorowski w TVN24.

I dlatego zdaniem byłego prezydenta, lider PiS zaczął już szukać kozła ofiarnego, którego będzie można obarczyć odpowiedzialnością za tę bolesną porażkę. I znalazł, i to bardzo wygodnego. To minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.

- reklama -

– Natomiast trzeba pamiętać, trzeba przypominać, że to wszyscy ci trzej panowie: Jarosław Kaczyński, prezydent Duda i premier Morawiecki, oni tę reformę tak naprawdę przeprowadzali, zgodnie z propozycjami Ziobry – stwierdził były prezydent.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Wp.pl nie odpuszcza TVP, walczy jak może

Ciąg dalszy medialnej „wojny podjazdowej” z TVP. Czy internauci kupili już popcorn? Nie ma tygodnia, w którym na portalu wp.pl...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx