INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

22:58 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Solidarna Polska stawia ultimatum? Chce „prawdziwych zmian” w sądownictwie

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Nekropolia narodowa

20 maja 1792 r. Najsłynniejszy cmentarz w Polsce ma powierzchnię porównywalną z powierzchnią Watykanu. Na przestrzeni ponad 200 lat dzielił tragiczne losy Warszawy i jej...

Koniecznie przeczytaj

W rozmowie z Wirtualną Polską Michał Wojcik, niegdyś wiceminister sprawiedliwości a obecnie minister w KPRM mówił o konieczności dalszego reformowania wymiaru sprawiedliwości.

– Chcemy, żeby [zmiany] były one głębokie, a nie wyłącznie pudrowane. Do tego konieczny jest powrót do pomysłów Zbigniewa Ziobry z 2017 r., które zostały zawetowane przez prezydenta. Wówczas jechaliśmy z reformami jak walec i o takiej wersji zmian mówimy. Konieczne są zmiany ustrojowe, nie tylko dotyczące Sądu Najwyższego, ale również sądów powszechnych – przekonywał Michał Wójcik.

- reklama -

Poseł Solidarnej Polski niedwuznacznie przypomniał także, że bez jego partii nie da się utrzymać rządowej większości.

– Jako posłowie Solidarnej Polski zawsze byliśmy szanowani przez naszych przyjaciół z PiS, dlatego nie wyobrażam sobie reformy wymiaru sprawiedliwości bez udziału ministra sprawiedliwości. Po prostu nie da się tego zrobić bez Zbigniewa Ziobry i naszej formacji – przypomnę, że mamy 19 głosów – zaznaczył były wiceminister sprawiedliwości.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lekarz żądający prawdy o pandemii uniewinniony w covidowym procesie! 

Przez ostatnie dwa lata lekarza, którzy podważali medialny przekaz o covidzie i domagali się rzetelnej debaty i informowania społeczeństwa...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x