INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

12:40 | środa | 26.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Cenzorzy z Twittera. Zawieszono konto znanej polityk za dezinformację na temat szczepionek

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Republikańska kongresmenka Marjorie Taylor Greene została we wtorek zawieszona przez Twittera na tydzień za rozsiewanie dezinformacji na temat szczepionek przeciwko Covid-19. Amerykańska polityk stwierdziła, że są one nieskuteczne.

Greene została ukarana w ten sposób za swój poniedziałkowy tweet, w którym wezwała Agencję Żywności i Leków (FDA) do odmowy udzielenia pełnej aprobaty dla szczepionek przeciwko Covid-19.

- reklama -

“FDA nie powinna zatwierdzać szczepionek na covid. Zbyt wiele jest doniesień o infekcjach i rozprzestrzenianiu się Covid-19 wśród zaszczepionych osób. Te szczepionki zawodzą i nie ograniczają rozprzestrzeniania się wirusa, podobnie jak maski” – napisała polityk.

Twitter uznał jej wpis za dezinformację i ukarał kongresmenkę tygodniowym zawieszeniem jej konta. Słynąca z kontrowersji i wiary w spiskowe teorie Greene otrzymała w ten sposób czwartą karę ze strony serwisu w związku z dezinformacją. Kolejne przewinienie może skutkować permanentnym zawieszeniem jej konta.

Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), mimo że szczepionki nie gwarantują 100-procentowej ochrony przed infekcją, znacznie obniżają ryzyko choroby, zwłaszcza w jej najcięższej postaci.

- reklama -

Główny doradca medyczny prezydenta USA Joe Bidena dr Anthony Fauci stwierdził, że decyzja FDA w sprawie pełnej aprobaty szczepionek przeciwko Covid-19 zapadnie prawdopodobnie na początku września i zapewnił, że będzie ona pozytywna.

Marjorie Taylor Greene, która w Izbie Reprezentantów zasiada od stycznia, należy do najbardziej kontrowersyjnych członków Kongresu. Zasłynęła m.in. wielokrotnymi porównaniami zasad pandemicznych do Holokaustu oraz promocją licznych spiskowych teorii, w tym tych o zamachach z 11 września 2001 roku.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

- reklama -

osk/ ap/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Posłanka zacytowała Biblię. Grożą jej dwa lata więzienia

Posłanka Chrześcijańskiej Partii Demokratycznej może spędzić dwa lata w więzieniu. Powód? Päivi Maria Räsänen zacytowała fragment Pisma Świętego. Co grozi...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x