INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

17:43 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Kreml szkoli niemieckich neonazistów

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Dziennikarskie śledztwo po raz kolejny ujawniło, że niemieckich neonazistów szkoli, a więc finansuje Kreml. W obozach na terenie Rosji uczą się ulicznych zadym.

– Ultraprawicowi ekstremiści z Niemiec przechodzą szkolenie w obozie pod Sankt Petersburgiem – alarmuje magazyn „Fokus”. Niemiecki tytuł wyjaśnia, że chodzi o neonazistowskie bojówki, które przechodzą w Rosji instruktaż i praktyczne ćwiczenia.

W czasie pobytu w Rosji neonaziści uczą się prowokowania rozruchów ulicznych i metod walki z policją w miejskich warunkach. Jednak tym, co najbardziej niepokoi magazyn Fokus, jest intensywne szkolenie wojskowe, wraz z użyciem automatycznej broni palnej.

- reklama -

Jeśli chodzi o przynależność organizacyjną niemieckich wielbicieli III Rzeszy, część adeptów rosyjskich obozów reprezentuje nielegalną grupę „Młodzi nacjonaliści”. Jednak wg dziennikarzy magazynu zdecydowana większość to członkowie nielegalnego ugrupowania „Trzecia droga”.

Jak przypomina „Fokus”: „działalność obu organizacji znajduje się pod baczną obserwacją Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji, czyli niemieckiego kontrwywiadu”.

Neonaziści znajdują przystań w obozie szkoleniowym „Partyzant” pod Petersburgiem. Placówką pod bacznym nadzorem rosyjskich służb specjalnych kieruje szowinistyczna organizacja „Rosyjski Ruch Imperialny”. Został ostatnio uznany za ugrupowanie terrorystyczne i zdelegalizowany w USA.

- reklama -

Jak informuje „Fokus”, Ruch głosi hasła globalnej dominacji białej rasy i obrony prawosławnej wiary przed dekadenckimi wpływami laickiej ideologii liberalnej. Rosyjscy neoimperialiści szkolą niemieckich ekstremistów w metodach walki propagandowej i siania dezinformacji w sieciach społecznościowych.

Głównym punktem pobytu w rosyjskim obozie „Partyzant” jest jednak nauka posługiwania się materiałami wybuchowymi, produkowanymi w domowych warunkach z powszechnie dostępnych na rynku składników chemicznych.
Ponadto neonaziści z Niemiec doskonalą swoje umiejętności w posługiwaniu się automatyczną bronią palną oraz w sztukach walki wręcz.

Jak potwierdził magazyn „Fokus”, „wybrani adepci obozu »Partyzant«, szczególnie z Niemiec, Szwecji i Finlandii, przechodzą następnie praktyczny kurs walki w szeregach prorosyjskich separatystów naterenie okupowanej przez Moskwę Ukrainy.

- reklama -

Co najciekawsze, Urząd Ochrony Konstytucji wie doskonale, kto z niemieckich neonazistów przeszedł szkolenie organizowane przez rosyjskie służby specjalne pod przykryciem ruchu imperialnego.

Niestety, jak usłyszeli dziennikarze, niemiecki kontrwywiad nie może zabronić ekstremistom wyjazdów do Rosji „z przyczyn prawnych”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemiecka zabawa w sprawiedliwość

Niemcy bawią się w wymierzanie sprawiedliwości swoim zbrodniarzom. Tak, by nie stała im się za duża krzywda. Dobiegł końca proces...

Przeczytaj jeszcze to!