INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

03:32 | czwartek | 20.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Epidemiczna masakra rosyjskich medyków

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Kolejne oszustwo Putina dotyczące liczby śmiertelnych ofiar epidemii zdemaskowane. Tym razem chodzi o medyków, którzy zarazili koronawirusem bądź nie przeżyli infekcji Covid-19.

– 14 tysięcy rosyjskich lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych zaraziło się koronawirusem. Zmarło prawie pół tysiąca, ale ze względu na wysoki poziom epidemii liczby będą rosły – ujawniło dziennikarskie śledztwo.

„Nowaja Gazieta”, która opublikowała wstrząsające dane, opierała się na danych szpitalnych. Raporty środowisk medycznych o rzeczywistym stanie medycyny są cenzurowane. Kreml stara się, jak może ignorować ogromną liczbę ofiar.
Prawdziwe informacje o epidemicznej masakrze rosyjskiej służby zdrowia wyciekły z ministerstwa pracy. Są to wykazy medyków, którym państwo wypłaciło jednorazowy dodatek za zakażenie koronawirusem podczas pełnienia obowiązków. Do chwili ujawnienia przecieku ministerstwo zdrowia odmawiało publikacji statystyk zarażeń i zachorowań personelu medycznego.

- reklama -

Co więcej, wg „Nowej Gaziety” ministerstwo zdrowia celowo zaniżało statystyki medyków zmarłych na Covid-19. W czerwcu poinformowało, że doliczyło się 101 epidemicznych zgonów wśród personelu medycznego.

Tymczasem tydzień po oficjalnym komunikacie opozycyjny portal „Mediazona” doliczył się 186 zmarłych medyków. Prawda wyszła na jaw po konferencji prasowej dyrektor Federalnej Służby Nadzoru Sanitarnego.

Na początku lipca Ałła Samojłowa przyznała, że od początku epidemii w Rosji zmarło 486 pracowników służby zdrowia. Szefowa rosyjskiego sanepidu oświadczyła także, że kraj nie był przygotowany do epidemii. Nie zabezpieczono odpowiedniej ilości środków indywidualnej ochrony, zapasów leków, urządzeń diagnostycznych oraz respiratorów, a nawet środków higienicznych. Wszystko odbiło się fatalnie na sytuacji personelu medycznego.

- reklama -

Dla porównania, do połowy maja z powodu epidemii zmarło 163 włoskich lekarzy oraz 39 pielęgniarek i ratowników medycznych.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Działacze LGBT zebrali ponad 5 tys. złotych dla krowy, która czuje się bykiem. Ekspert: Rolnik dobrze zarobił na debilach

Lewicowi działacze zbierają pieniądze, aby wykupić krowę, która czuje się bykiem. Prezes zarządu Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x