INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:38 | sobota | 25.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Zagraniczne echa zwycięstwa Andrzeja Dudy. „Süddeutsche Zeitung” nie ukrywa rozczarowania wynikami II tury wyborów

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Światowe media publikują gorące komentarze po zwycięstwie wyborczym Andrzeja Dudy.

„Süddeutsche Zeitung” nie ukrywa rozczarowania wynikami II tury wyborów, która przyniosła zwycięstwo Andrzejowi Dudzie. Niemiecki tytuł wskazuje, że „Rafał Trzaskowski może podważyć rezultaty głosowania”.

– Trzaskowski ma wszelki powody, aby podać rezultat głosowania w wątpliwość – sugeruje „SZ”. Wskazuje, że: – W publicznej telewizji nie było obiektywnych relacji.

- reklama -

Dziennik zwraca również uwagę, że podstawą zażaleń mogą być „liczne skargi na temat organizacji wyborów za granicą”.

Z kolei agencja Lenta.ru zwraca uwagę na znaczenie zwycięstwa Andrzeja Dudy dla relacji rosyjsko-amerykańskich. – Choć w wątku rosyjskim obaj kandydaci byli jednomyślni, to Andrzej Duda widzi w Moskwie największe zagrożenie dla polskiego bezpieczeństwa – mówi ekspert Dmitrij Oficerow-Bielskij.

W przeciwieństwie do potencjalnego zwycięstwa Trzaskowskiego, kolejna kadencja Andrzeja Dudy nie przyniesie poprawy stosunków rosyjsko-polskich. Zamiast tego, Warszawa będzie kontynuowała kurs strategicznego zbliżenia z Waszyngtonem, a nie z Brukselą.

- reklama -

Amerykańska strategia Dudy przynosi rezultaty, podkreśla Lenta.ru, ponieważ podczas niedawnej wizyty prezydenta w Białym Domu, Donald Trump nazwał Polskę „wzorowym sojusznikiem”.

Natomiast izraelski portal Detaly.co.il. przypomina wyborczą obietnicę Andrzeja Dudy. Prezydent oświadczył, że Polska nie uchwali ekskluzywnego prawa o zwrocie mienia pożydowskiego.

Portal oskarża obecny obóz polityczny o „wywołanie antysemityzmu bez Żydów”. Wskazuje, że jesteśmy jedynym krajem byłego obozu sowieckiego, który nie uchwalił odszkodowania, za „utratę mienia skradzionego Żydom w okupowanej Polsce”.

- reklama -

I wreszcie BBC podkreśla, że Andrzej Duda osiągnął zwycięstwo dzięki kampanii, której fundamentem była „obrona tradycyjnych wartości”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x