INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:31 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

PILNE! PiS przegrywa dwa ważne głosowania w Sejmie

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Sensacyjne rozstrzygnięcie w parlamencie. Prawo i Sprawiedliwość przegrało dwa głosowania. Jednym z nich była ustawa dotycząca podatku akcyzowego.

Senat – po rozpatrzeniu uchwalonej przez Sejm w dniu 25 lutego 2021 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw – wprowadził do jej tekstu 25 poprawek. W tej formie tekst wrócił do Sejmu, a podczas jego prac PiS przegrał dwa głosowania.

- reklama -

W jednym z głosowań wbrew linii partii zagłosowało 10 posłów Prawa i Sprawiedliwości. Byli to: Mariusz Błaszczak, Witold Czarnecki, Leszek Dobrzyński, Ewa Kozanecka, Krzysztof Janusz Kozik, Paweł Lisiecki, Antoni Macierewicz, Teresa Pałuma, Beata Strzałka i Tomasz Zieliński.

W kolejnym głosowaniu było to aż 20 parlamentarzystów klubu PiS. Większości byli to przedstawiciele Solidarnej Polski i Porozumienia: Mieczysław Baszko, Stanisław Bukowiec, Anna Dąbrowska-Banaszek, Mariusz Gosek, Jarosław Gowin, Andrzej Gut-Mostowy, Mariusz Kałużny, Janusz Kowalski, Wojciech Maksymowicz, Iwona Michałek, Wojciech Murdzek, Marcin Ociepa, Dariusz Olszewski, Jacek Ozdoba, Grzegorz Piechowiak, Andrzej Sośnierz, Magdalena Sroka, Aleksandra Szczudło, Piotr Urski oraz Michał Wypij.

“Mamy to! Dzięki współpracy wszystkich sił politycznych udało się o rok odsunąć w czasie wejście w życie 18,6% akcyzy na budowane w Polsce samochody na ciężarowych podwoziach! Poprawka przygotowana przeze mnie i złożona przez senatora Roberta Dowhana przyjęta” – napisał na Twitterze Krzysztof Bosak.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x