INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

07:29 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

PiS odpowiada na zarzuty dotyczące ochrony prezesa PiS. Padły słowa o „patroszeniu” i „odstrzeleniu” Kaczyńskiego

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało oświadczenie ws. ochrony, którą posiada wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Padły w nim słowa, oraz groźby, które stale otrzymuje polityk.

Zarówno Prezes Prawa i Sprawiedliwości (a w zależności od sytuacji i oceny potencjalnego zagrożenia również inni członkowie kierownictwa PiS) oraz siedziba partii są od lat chronione przez firmę Grom Group. Wydatki na ten cel są jawne i nie są niczym nadzwyczajnym w przypadku rozpoznawalnych publicznie osób – napisano w oświadczeniu opublikowanym w social media.

- reklama -

Dalej czytamy:

W kwestii działań policji, dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa, ocena sytuacji i decyzje należą do jej kierownictwa i oparte są na stosowanych w tej służbie procedurach. W przypadku Jarosława Kaczyńskiego są one związane z pełnieniem funkcji wicepremiera odpowiedzialnego za bezpieczeństwo oraz lidera partii politycznej, które zgodnie z art. 11 Konstytucji są elementem demokratycznego porządku państwa.

Odpowiadając na zarzuty i komentarze mediów i polityków opozycji warto jednak wskazać, że obecna sytuacja jest efektem wieloletniej kampanii nienawiści wobec Jarosława Kaczyńskiego. Kampanii prowadzonej przez środowiska tak polityczne, jak i medialne, które nie potrafią odnaleźć się w systemie demokratycznym i na każdą różnicę zdań – naturalną w demokracji – reagują nienawiścią i agresją.

- reklama -

Nie powinno nikogo dziwić, że kwestie bezpieczeństwa traktujemy poważnie, biorąc pod uwagę chociażby mord polityczny w Łodzi, którego sprawca otwarcie przyznawał, że jego celem był Prezes Prawa i Sprawiedliwości czy atak nożownika na Krakowskim Przedmieściu. Nie można pominąć również agresywnych i wzywających do przemocy haseł, wznoszonych przez przez uczestników rozmaitych zgromadzeń wspierających opozycję. Nie doczekały się one nigdy potępienia z jej strony, a co więcej, niektórzy politycy opozycji wręcz je inspirują. Do siedziby Prawa i Sprawiedliwości kierowane są również regularne groźby – w tym zabójstwa – pod adresem Jarosława Kaczyńskiego, informacje o ładunkach wybuchowych itp. Dlatego tak długo, jak nasi przeciwnicy polityczni będą wzywać do patroszenia czy odstrzeliwania prezesa PiS, tak długo będzie miał on ochronę.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy jesteś na liście przydatnych na wypadek wojny?

W kancelarii prezydenta ma powstać baza danych zawierająca nazwiska osób, które mogą być szczególnie przydatne państwu w razie wojny....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x