INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

23:50 | poniedziałek | 17.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Prokuratura chce uchylenia immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu. Dalej czekają zarzuty korupcyjne

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Tygodnik „Sieci” informuje, że prokuratura zebrała ogromy materiał dowodowy, dotyczący marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Chodzi o korupcję i przyjmowanie pieniędzy od pacjentów.

Gazeta zaznacza, że mamy do czynienia z blisko 200 świadkami, „których zeznania wskazują na konieczność pociągnięcia do odpowiedzialności karnej torakochirurga ze Szczecina”.

- reklama -

O złożeniu wniosku o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego Prokuratura Krajowa poinformowała 22 marca. Wniosek dotyczy „podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich w czasie, gdy Tomasz Grodzki był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej”.

Problem w tym, że Senat nawet nie myśli o głosowaniu nad uchyleniem immunitetu Grodzkiemu, przez co śledczy mają problem z prowadzeniem postępowania i skierowaniem wniosku do sądu.

Prokuratura Krajowa skierowała do Izby Wyższej uzupełniony wniosek. Pod koniec kwietnia Tomasz Grodzki powiedział, że poprawiony wniosek „będzie procedowany normalnym trybem, tzn. najpierw ocena, czy spełnia wymogi formalne, a następnie, jeśli wniosek będzie pod tym względem poprawny, trafi do Komisji Regulaminowej”.

- reklama -

Źródło: Sieci, TVP Info

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niedzielski zostanie odwołany? „Nie widzę powodu, by bronić pana ministra”

Minister Zdrowia Adam Niedzielski może zostać odwołany ze stanowiska. Posłowie szukają większości i nie widzą powodu, dla którego rząd...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x