INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:18 | czwartek | 29.09.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rosyjskie ministerstwo obrony przeżarte korupcją. Kwoty zwalają z nóg

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 września

Najlepsza polska opera

28 września 1865 r. Ognisty mazur i aria o starym zegarze. Ale nie tylko to stanowi o sukcesie najlepszej polskiej opery. Była nośnikiem patriotyzmu. I...

Koniecznie przeczytaj

Urzędnicy ministerstwa obrony zorganizowali grupę przestępczą, która zarobiła na łapówkach 10 mln dolarów, poinformował dziennik „Kommiersant”.

Inicjatywa wyszła od petersburskiego przedsiębiorcy. Aleksiej Kalatin zaproponował urzędnikom 20-30 mln rubli za każdą informację o warunkach przetargów zaopatrzeniowych organizowanych przez armię.

- reklama -

Podczas kilkumiesięcznej współpracy, rosyjscy przestępcy w mundurach otrzymali za ustawione kontrakty kwotę 650 mln rubli czyli ok. 10 mld dolarów. Grupą urzędników dowodził szef departamentu zamówień państwowych.

Początkowo wojskowi informowali przedsiębiorcę o warunkach przetargów, a następnie tak konstruowali zamówienia, aby wyeliminować konkurencję Kalatina.

W tym celu wdrożyli zdublowany system komputerowy, który imitował prowadzenie uczciwego postępowania, tymczasem armia kupowała produkty po zawyżonych cenach.

- reklama -

Z czasem urzędnicy podpisali ze wspólnikiem stałą umowę z pominięciem procedur, która wzbudziła podejrzenia śledczych prokuratury wojskowej.

Po aresztowaniu biznesmen przyznał się, że zarobił miliardy rubli na dostawach kuchni, łaźni polowych oraz cystern po zawyżonych cenach.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemcy już nie “Herzlich willkommen”

Niemcy już nie chcą emigrantów. Zapowiadają kontrole na granicach i odsyłanie części osób starających się o azyl. Któż nie pamięta...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx