INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

23:53 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Jeden z regionów Niemiec chce wpisać przyjaźń z Polską do konstytucji!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

Do parlamentu graniczącej z Polską Brandenburgii wpłynęły dwa projekty dotyczące przyjaźni z Polską. Dotychczas konstytucja mówiła jedynie o sąsiedzkiej współpracy, poinformowała Deutsche Welle za berlińskim dziennikiem „Tagesspiegel”.

Autorami pierwszego z projektów przedstawionego w lokalnym parlamencie (landtagu) są kluby SPD, CDU, Zielonych i Lewicy. Pod drugim projektem podpisali się deputowani lokalnego klubu BVB (Wolnych Wyborców).

- reklama -

Obie inicjatywy uznają pogłębienie przyjaźni z Polską za cel konstytucyjny. Propozycja BVB podkreśla europejski kontekst relacji z Polską. Przewodniczący klubu Peter Vida uzasadnił złożenie własnego projektu opieszałością pozostałych sił politycznych w landtagu.

Ponadto zwolennicy nowelizacji chcą rozszerzyć tekst konstytucji o klauzulę dotyczącą walki z antysemityzmem.

Szef klubu SPD Erik Stohn zwrócił uwagę na falę antyizraelskich demonstracji. Jego zdaniem uczestnicy przekraczali niejednokrotnie granicę antysemityzmu.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

SYN POSŁUGACZA HITLERA PRZEMÓWIŁ

Arndt Freytag von Loringhoven opuszcza Polskę. Skrewił. Nie spełnił oczekiwań mocodawców i został odwołany. Na pożegnanie powiedział, jaki jest stosunek...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x