INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:43 | czwartek | 18.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Czy Izrael czekają czwarte wybory?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 sierpnia

Najpierw była Wanda

18 sierpnia 1906 r. Każdy słyszał o pięknej Krystynie Krahelskiej, żołnierce Armii Krajowej, autorce „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, która ciężko ranna pierwszego dnia Powstania,...

Koniecznie przeczytaj

Wczoraj w nocy niepowodzeniem zakończyły się rozmowy pomiędzy Benjaminem Netanjahu, ciągle jeszcze premierem Izraela, a Benim Gantzem, którego partia Niebiesko-Biali w ostatnich wyborach zdobyła 33 miejsca w Knesecie.

Pod koniec marca Gantz dość nieoczekiwanie zgodził się na zawarcie koalicji z Likudem, co pozwoliłoby utrzymać się u władzy urzędującemu Netanjahu jeszcze przez co najmniej kilkanaście miesięcy.

- reklama -

Konkretne negocjacje między obydwoma politykami zakończyły się jednak fiaskiem, co oznacza, że rozwiały się nadzieje na koniec kryzysu politycznego w Izraelu. Przypomnijmy, że w ciągu ostatniego roku Izraelczycy organizowali już trzy razy wybory parlamentarne, które za każdym razem przynosiły sytuację patową.

Jeśli teraz nie uda się powołać premiera Knesetowi, to będzie oznaczało, że kolejne, czwarte wybory, będą niezbędne.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

 „Okrucieństwo losu” na o2.pl

Z cyklu: hit Internetu „Kobieta chciała mieć pamiątkę z wakacji. Los okazała się okrutny” głosi podpis pod zdjęciem blondynki w...

Przeczytaj jeszcze to!