INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:11 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Minister zdrowia na wylocie? Jest wniosek o odwołanie Niedzielskiego!

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Lekarze z OZZL złożyli wniosek o odwołanie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Wniosek może zostać poparty przez inne związki zawodowe.

Lekarze z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy złożyli wniosek do premiera Mateusza Morawieckiego, argumentując swoją prośbę postawą Niedzielskiego podczas prowadzenia rozmów i konsultacji dotyczących rządowego projektu ustawy zmieniającej ustawę o płacach minimalnych w podmiotach leczniczych.

- reklama -

Głównym powodem wniosku o odwołanie ministra zdrowia jest jego postawa i zachowanie prezentowane podczas prowadzenia rozmów i konsultacji dotyczących rządowego projektu ustawy zmieniającej ustawę o płacach minimalnych w podmiotach leczniczych. Jeżeli nie rozmawia się z jedynym związkiem zawodowym lekarzy, a związek pielęgniarek się lekceważy, nie można mówić o zakończeniu rozmów z przedstawicielami związków zawodów medycznych – czytamy w komunikacie OZZL.

Wydaje się jednak, że minister zdrowia może być spokojny o posadę. Większość sejmowa nie pozwoli odwołać członka rządu, podobnie jak było w przypadku ubiegłotygodniowych głosowań od odwołaniem czterech ministrów oraz wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx