INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

19:02 | wtorek | 23.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Andrzej Duda zawetuje „lex TVN”? Padły znaczące słowa

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Niewykluczone, że prezydent Andrzej Duda zawetuje nowelizację ustawy medialnej, popularnie nazywaną „lex TVN”. W ocenie Głowy Państwa, repolonizacja mediów jest bardzo ważna, ale musi odbywać się na zasadzie rynkowej.

Chodzi o zasadę nabycia. Nie przymusowo, nie na zasadzie, że mamy ustawę i termin określony, co powoduje oczywiście spadek cen akcji najczęściej, jeżeli to jest giełdowa spółka, tylko po prostu na zasadzie rynkowej. Były takie przypadki, nawet nie tak dawno, jeżeli chodzi o media i jakoś właściciele poprzedni nie narzekali na całą transakcję. Wszystko się odbyło zgodnie z obowiązującymi przepisami – wyjaśnił prezydent w rozmowie z TVP Info.

- reklama -

W ocenie Andrzeja Dudy nowelizacja ustawy jest kontrowersyjnym rozwiązaniem, które jest niezrozumiałe dla naszych amerykańskich partnerów.

Po pierwsze, ze względu na ochronę własności, do której wiadomo jaki stosunek mają Amerykanie. Po drugie, z uwagi na wartość wolności słowa, która w USA jest dość bezwzględna. W Ameryce wolność słowa jest posunięta bardzo, bardzo daleko – stwierdził Andrzej Duda.

Wystarczy porównać, jaki jest przekaz w różnych amerykańskich telewizjach chociażby, jedna bardziej prodemokratyczna, druga bardziej prorepublikańska. To jest naturalne, krytyka nawet bardzo ostra jest w USA czymś naturalnym. Bardzo trudno jest Amerykanom zrozumieć, że tutaj mogą być jakiekolwiek ograniczenia czy wątpliwości. W związku z czym ta sytuacja jest dosyć szczególna i tutaj trzeba dobrze zważyć nasze interesy – podkreślił prezydent.

- reklama -

Wiele źródeł wskazuje, że Duda zawetuje ustawę „lex TVN”, gdy pojawi się ona na jego biurku. Czy wówczas PiS podejmie próbę ponownego przeprowadzenia nowelizacji przez Sejm?

Źródło: TVP Info / gazeta.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Oj, nie tak panowie, nie tak…

Niemal wszyscy, którzy twierdzą, że prezes powinien odejść, jednocześnie przekonują, że przed odejściem powinien namaścić swojego następcę. Tu jest,...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx