INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

08:00 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Andrzej Duda zawetuje „lex TVN”? Padły znaczące słowa

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Niewykluczone, że prezydent Andrzej Duda zawetuje nowelizację ustawy medialnej, popularnie nazywaną „lex TVN”. W ocenie Głowy Państwa, repolonizacja mediów jest bardzo ważna, ale musi odbywać się na zasadzie rynkowej.

Chodzi o zasadę nabycia. Nie przymusowo, nie na zasadzie, że mamy ustawę i termin określony, co powoduje oczywiście spadek cen akcji najczęściej, jeżeli to jest giełdowa spółka, tylko po prostu na zasadzie rynkowej. Były takie przypadki, nawet nie tak dawno, jeżeli chodzi o media i jakoś właściciele poprzedni nie narzekali na całą transakcję. Wszystko się odbyło zgodnie z obowiązującymi przepisami – wyjaśnił prezydent w rozmowie z TVP Info.

- reklama -

W ocenie Andrzeja Dudy nowelizacja ustawy jest kontrowersyjnym rozwiązaniem, które jest niezrozumiałe dla naszych amerykańskich partnerów.

Po pierwsze, ze względu na ochronę własności, do której wiadomo jaki stosunek mają Amerykanie. Po drugie, z uwagi na wartość wolności słowa, która w USA jest dość bezwzględna. W Ameryce wolność słowa jest posunięta bardzo, bardzo daleko – stwierdził Andrzej Duda.

Wystarczy porównać, jaki jest przekaz w różnych amerykańskich telewizjach chociażby, jedna bardziej prodemokratyczna, druga bardziej prorepublikańska. To jest naturalne, krytyka nawet bardzo ostra jest w USA czymś naturalnym. Bardzo trudno jest Amerykanom zrozumieć, że tutaj mogą być jakiekolwiek ograniczenia czy wątpliwości. W związku z czym ta sytuacja jest dosyć szczególna i tutaj trzeba dobrze zważyć nasze interesy – podkreślił prezydent.

- reklama -

Wiele źródeł wskazuje, że Duda zawetuje ustawę „lex TVN”, gdy pojawi się ona na jego biurku. Czy wówczas PiS podejmie próbę ponownego przeprowadzenia nowelizacji przez Sejm?

Źródło: TVP Info / gazeta.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Sprowokowała, złamała polskie prawo, teraz się żali. Sława Iryny Zemlyany  

Ukraińska aktywistka i dziennikarka, która złamała prawo atakując ambasadora Rosji, oznajmiła, że opuszcza Polskę, bo dostaje maile z groźbami....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x