INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

03:59 | środa | 22.09.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

W tym zawsze są zgodni! Senat przyjął ustawę o podwyżkach!

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Senatorowie przyjęli nowelizację ustawy o wynagrodzeniach najważniejszych osób w państwie. Za przyjęciem ustawy wraz z poprawkami głosowało w czwartek wieczorem 61 senatorów, przeciw było 27, a 2 się wstrzymało.

Ustawa wprowadza zmiany w zakresie wynagrodzenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i byłych prezydentów. Ponadto nowelizacja podwyższa maksymalne kwoty diet lub wynagrodzeń przysługujących przedstawicielom samorządu terytorialnego.

Kto, ile będzie zarabiał?

Prezydent otrzyma około 40-procentowy wzrost wynagrodzenia.

60-procentowy wzrost wynagrodzenia dla radnych.

60-procentowy wzrost wynagrodzenia marszałka i wicemarszałka województwa oraz pozostałych członków zarządu województwa; starosty, wicestarosty oraz pozostałych członków zarządu powiatu; wójta, burmistrza, prezydenta miasta, burmistrza dzielnicy m.st. Warszawy, zastępcy burmistrza dzielnicy m.st. Warszawy.

Oczywiście są to kwoty do których wynagrodzenia maksymalnie mogą wzrosnąć, ale nie muszą. Decyzja o podwyżkach należeć będzie do samorządów.

Źródło: Senat / PAP

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

SZOK! Klient zastrzelił kasjera, bo ten kazał mu założyć maseczkę

Tragedia w Niemczech. Na jednej ze stacji benzynowych, klient zastrzelił kasjera, który wcześniej kazał mu założyć maseczkę. Do wydarzenia doszło...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x