INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:14 | poniedziałek | 27.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Tyle pieniędzy straci Grzegorz Braun! Słowa o Niedzielskim uderzą polityka po kieszeni

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

Kolejny raz było bardzo gorąco podczas obrad Sejmu. Poseł Konfederacji Grzegorz Braun skierował bardzo ostre słowa pod adresem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Podczas sejmowej debaty, Grzegorz Braun szefowi resortu zdrowia powinien zostać postawiony „akt oskarżenia zawierający informację o kilkudziesięciu tysiącach nadmiarowych zgonów” oraz wzroście „zamachów samobójczych wśród dzieci i młodzieży”.

- reklama -

To są straty wojenne. Ludzie, którzy odpowiadają za te straty, są zbrodniarzami wojennymi. Zbrodniarze wojenni, w kategoriach norymberskich, to niekoniecznie ludzie, którzy strzelają z rewolweru w polityce i spychają do dołu z wapnem w Palmirach czy w Katyniu. To – w myśl kodeksu karnego– ludzie, którzy stwarzają okoliczności, w których ludzie giną, a giną masowo – mówił.

Chwilę później, gdy skończył mu się czas, poseł Konfederacji powiedział do Niedzielskiego:

Będzie pan wisiał.

- reklama -

Oczywiście słowa Brauna są skandaliczne i nie powinny paść z mównicy sejmowej. Marszałek Elżbieta Witek zdecydowała nawet o skierowaniu sprawy do prokuratury. Poseł Konfederacji dodatkowo został ukarany karą finansową w postaci braku wypłat diety poselskiej przez pół roku, oraz obcięciem na pół roku połowy uposażenia poselskiego.

Ile straci polityk?

Jak wynika z danych udostępnionych na stronach Sejmu, które udostępnił portal TVP Info, wysokość uposażenia poselskiego wynosi obecnie 12 826,64 zł brutto. Z kolei dieta parlamentarna wynosi 4 008,33 zł brutto.

- reklama -

Przeliczając karę okazuje się, że poseł Grzegorz Braun straci w ten sposób ponad 60 tysięcy złotych. 6 miesięcy obniżenia uposażenia o 50 procent (6413 x 6 = 38 478 zł). 6 miesięcy odebrania 100 procent diety poselskiej = 4008 x 6 = 24 048 zł). W sumie polityk straci około 62 526 zł.

Źródło: TVP Info

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Bura
18.09.2021 22:54

Ciekawa ta sprawiedliwość sejmowa… Jachira Nitras i wielu innych mogą co chcą , niejeden poseł pluł i ubliżał jakoś to nie oburza jak PEŁO mówi że będą siedzieć i zrobią z nimi różne rzeczy…
Chyba jest taki oto problem ,że Braun i inni z Konfederacji obnażają górę kłamstwa i manipulacji pt> Covid 19,Pieniędzy z “UNI” Ładu Nowego czyli po staremu i wielu innych ważnych dla Polaków spraw

Monsignore
18.09.2021 14:00

No i po co Ci to było, Grzegorzu Dyndało?

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Izrael – więzienie za film o Chrystusie

Część izraelskich polityków na serio zamierza zabrać się za „opiłowanie” chrześcijan. Do Knesetu wpłynął projekt ustawy zakazującej każdej publikacji...

Przeczytaj jeszcze to!

2
0
Podziel się z nami swoją opiniąx