INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

23:19 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rzecznik KE mówi, że Polska musi zapłacić karę! Morawiecki twardo odpowiada i mówi NIE TAK SZYBKO

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

TSUE zobowiązał Polskę do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej kary w wysokości 500 tys. euro dziennie ze względu na niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Premier Mateusz Morawiecki deklaruje, że nie przejdzie nad tą sprawą do porządku dziennego.

Rzecznik KE Eric Mamer wskazał, że Komisja zwróci się do Polski o zapłatę kar.

- reklama -

Jako część regularnych płatności do budżetu UE, Polska będzie musiała zapłacić środki. Jestem pewien, że jeśli oni nie zapłacą, oczywiście są możliwości podjęcia działań przez KE – powiedział Mamer.

Jednak szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki deklaruje, że Polska nie podda się bez walki. W ocenie premiera, decyzja KE jest agresywna i niesprawiedliwa, w dodatku zagraża polskiemu bezpieczeństwu.

Warto na samym początku zaznaczyć, że nikt w Europie, ale to nikt, a już zwłaszcza nikt kto nie posiada legitymacji społecznej, nie powinien w sposób arbitralny podejmować takiej decyzji, która naraża bezpieczeństwo energetyczne kraju, która powoduje, że bez prądu, bez ciepła mogą pozostać miliony obywateli. Ta decyzja jest zupełnie błędna, jest absolutne arbitralna, oparta o błędne przesłanki i ja się nie waham w taki sposób jednoznaczny tę decyzję określać – podkreślił premier.

- reklama -

Trzeba jednak przypomnieć, że Czesi zachowywali się w sposób absolutnie bez dobrej woli. Takie informacje otrzymuje od naszego zespołu negocjacyjnego. W związku z tym my po zaproponowaniu dobrej oferty, która na początku jako taka została przyjęta, mieliśmy podstawy do tego, aby mieć nadzieję, że ten spór Czesi będą chcieli również zakończyć. Ale w Republice Czeskiej za parę tygodni są wybory parlamentarne i niestety nie zależało im na tym, żeby ten spór zakończyć – ocenił Morawiecki.

Raz jeszcze powtórzę to co wczoraj padło w naszym komunikacie, nie zamierzamy wyłączyć z funkcjonowania kopalni Turów i elektrowni Turów, są one fundamentalnie ważne dla funkcjonowania naszego systemu energetycznego. To 4 do 7 procent. Ta różnica wynika stąd, że w różnych okresach, w różnym stopniu pracuje ta elektrownia na rzecz całego systemu elektrycznego – mówił dalej Mateusz Morawiecki.

To czy ostatecznie Polska będzie musiała zapłacić te środki, czy nie to zobaczymy w związku z tym, że przedsięwziemy wszystkie możliwe środki prawne, aby wykazać ich ogromną nieproporcjonalność, ich arbitralność, a także związane tym gigantyczne szkody spowodowane tym dla gospodarki, ale nie tylko dla gospodarki, dla dziesiątek tysięcy miejsc pracy, dla setek tysięcy gospodarstw domowych i dla bezpieczeństwa energetycznego, które się wiąże bezpośrednio ze zdrowiem i życiem. Jeżeli Unia Europejska i Trybunał Sprawiedliwości chcą ryzykować zdrowiem i życiem Polaków i za nic mają całą naszą kilkudziesięciostronicową argumentację, to ja uważam, że takie postawienie sprawy jest postawieniem sprawy na głowie i my się z tym nie zgadzamy – powiedział Mateusz Morawiecki.

- reklama -

Źródło: 300polityka.pl / DoRzeczy.pl / TVP Info

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

13 KOMENTARZE

13 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Krzywoj
21.09.2021 17:17

Nie nie tak szybko tylko NIGDY panie premierze.wreszcie należy przestać dać poniżać Polskę przez różnych kretynów rządzących UE.Zerwać umowę akcesyjne w związku z notorycznym ,rażącym łamaniem traktatów.Bronić interesów Polski a nie trząść gaciami przed byle łachudrami

Jan
21.09.2021 19:22

Mateuszu, czas na pożegnanie z “przyjaciółmi” z UE.

Rexx
21.09.2021 20:54

Referendum i spoko

Zygmuś
26.09.2021 20:07

JUŻ POZAMIATANE! NIE PODNIECAJCIE SIĘ TUROWEM. ZDRAJCY JUŻ PODPISALI CYROGRAFY – seZOBAnaJOUTUBE: PiS zamyka 4 elektrownie?! TV republika nie wyemitowała niewygodnego dla PiS programu!

Zygmuś
26.09.2021 20:08

CZYTAJ NA: bibuła pismo niezależne TV Republika wycofała program o samobójczej polityce energetycznej rządu. Naimski: „Zerwę Pani ten program”

Zygmuś
26.09.2021 20:08

JESZCZE JEDEN GŁOS W TYM WĄTKU – zoba naJOUTUBE: Śp. Marek Zadrożniak miał rację! Przypominamy jego słowa: Dlaczego CENY PRĄDU rosną jak szalone?

Monsignore
21.09.2021 21:01

Do tego gniazda szerszeni powinni się wybrać odpowiednio wyposażeni polscy górnicy i zrobić wyklad tym zachodnim bolszewikom w taki sposób, aby zapamiętali sobie raz na zawsze jaki talent mają Polacy w obronie godności swojej Ojczyzny.

Zygmuś
26.09.2021 20:23

Tzw. premier Mattijah Jakob Moravetzky gra tylko na zwłokę, gra rolę dobrego Polaka. Jego nos jak zwykle znów się wydłuża. Dobrze się przyjrzyjcie. Już zapadły decyzje. Jesteście mamieni mirażami. Będziemy kupować energię od niemca (czy też ruskiego pośrednią drogą dzięki nowemu układowi Robbentrop-Mołotow, czyli Nord Stream2). Ewentualnie, z naszego węgla, metodą podziemnego zgazowania będzie produkowany czysty wodór. To w przyszłości. Jednak ów węgel (i wodór, i elektrownie, i sieci przesyłu), będą własnością niemca, (kupi kopalnie za pół darmo), a my będziemy zasilać jego kieszeń płacąc kolosalne rachunki. Tak to widzę. Czas pokaże czy mam rację. Zapamiętajcie to co napisałem. Jak widzicie wydarzenia ostatnich ok. 2 lat pokazują, że to co dziś nazywamy ”teorią spiskową” staje się bardzo szybko FAKTEM, i to dość brutalnym.

Monsignore
23.09.2021 15:02

To w końcu Czechy są przyjacielem Polski, czy są wrogami? Grupa Wyszehradzka, a w niej Polska i Czechy, grupa V-4, w niej Polska i Czechy, Trójmorze, a w nim Polska i Czechy. No i co??? Czyli obłuda jak jasna cholera??? Po co to okłamywać naród, że Polskę i Czechy łączą przyjacielskie stosunki, skoro prawda jest taka, że z 3 stron Polskę otaczają państwa wrogie i tylko Bałtyk ratuje Polskę, bo bylaby otoczona z 4 stron.

Zygmuś
02.10.2021 13:21

WŁAŚNIE TERAZ (relacje na żywo) WOLNI POLACY WYRAŻAJĄ SWOJĄ OPINIĘ – TRWA MARSZ WOLNOŚCI i SUWERENNOŚCI W WARSZAWIE
– ZOBACZ NA JOUTUBE: Marsz Wolności I Suwerenności Warszawa 2021 – śląska relacja
albo, NA JOUTUBE: KONFEDERACJA : Marsz Wolności i Suwerenności STOP SEGREGACJI SANITARNEJ Warszawa

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Amerykańskie szkoły ograniczają promocję ideologii LGBT

Środowiska LGBTQitd oraz lewackie kipią z oburzenia – kolejne amerykańskie szkoły usuwają ze swoich bibliotek „literaturę” promującą homoseksualizm i...

Przeczytaj jeszcze to!

13
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x