INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:53 | piątek | 19.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Republikanie do Bidena: Rozmowa z Putinem ostrym tonem

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 sierpnia

Najpierw była Wanda

18 sierpnia 1906 r. Każdy słyszał o pięknej Krystynie Krahelskiej, żołnierce Armii Krajowej, autorce „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, która ciężko ranna pierwszego dnia Powstania,...

Koniecznie przeczytaj

Podczas wirtualnego spotkania z Putinem Joe Biden musi wykazać niezwykłą stanowczość, oświadczyli senatorowie Marco Rubio i Bob Menendez wyrażając opinię Partii Republikańskiej – informuje portal newsmax.com.

– Biden powinien wyraźnie ostrzec Moskwę przed najazdem na Ukrainę. Ktoś taki jak Putin, rozważając korzyści i zyski z agresji powinien dokładnie znać rzeczywiste koszty inwazji – powiedział Marco Rubio.

- reklama -

Senator ostrzegł, że Putin kontynuuje „dezinformacyjną wojnę hybrydową”, żeby stworzyć pretekst do podjęcia działań militarnych. Jego zdaniem, prezydent USA już powinien nakładać ostre prewencyjne sankcje, które byłby dla Kremla ostrzeżeniem.

W innym wypadku Biały Dom wywoła kryzys w NATO. – Rosyjska inwazja będzie testem dla Sojuszu doprowadzając do potencjalnego rozłamu NATO. Mamy wielu członków, którzy zareagowaliby na ukraińską wojnę naprawdę mocno. Chodzi szczególnie o państwa Europy Środkowej, które postrzegają Rosję, jako bardzo realne i bezpośrednie zagrożenie – dodał senator Menendez.

Wyjaśnił, że Putin działa w oparciu o fałszywe założenie, według którego były prezydent Barack Obama pozwolił mu zająć Krym. – Zagarnąłem Krym i nic mnie to nie kosztowało – powiedział Menendez, przedstawiając sposób myślenia Putina o Ukrainie. Dlatego Joe Biden musi uświadomić Kremlowi, że koszty będą miażdżące i długotrwałe.

- reklama -

Republikańscy senatorowie wyrazili przekonanie, że kluczem do utrzymania Putina w ryzach były i zawsze będą pieniądze. Domagają się od prezydenta USA nałożenia agresywnych sankcji, które powstrzymają Rosję przed napaścią.

– Pozbawmy Putina i jego otoczenie pieniędzy. Prześlijmy mocny sygnał, że wszelkie bogactwa, jakie wywieźli z Rosji będą dla nich niedostępne – zaapelowali do Joe Bidena senatorowie.

Newsmax.com zwraca uwagę, że opinia republikanów jest reakcją na oświadczenie Białego Domu na temat celów rozmowy Bidena z Putinem. Telewizja CNN poinformowała, że Stany Zjednoczone mogą nałożyć surowe sankcje gospodarcze i rozmieścić kolejne oddziały wojskowe w Europie.

- reklama -

Wysokiej rangi urzędnik administracji USA powiedział CNN, że Biały Dom nie rozważa bezpośredniej odpowiedzi wojskowej. Zamiast tego, w przypadku rosyjskiego ataku na Ukrainę, Waszyngton zastosuje kombinację działań, na które złożą się wsparcie dla ukraińskiej armii, ostre sankcje gospodarcze oraz znaczny wzrost środków i pomocy dla sojuszników z NATO.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

 „Okrucieństwo losu” na o2.pl

Z cyklu: hit Internetu „Kobieta chciała mieć pamiątkę z wakacji. Los okazała się okrutny” głosi podpis pod zdjęciem blondynki w...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx